Komunikat archiwalny

Wystawa fotografii DiverCity Frankfurt w MCK

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza od 11 do 30 września na wystawę „DiverCity FFM”. Na swoich pracach fotograf Rafael Herlich portretuje i przedstawia różnorodność mieszkańców Frankfurtu w różnych aspektach ich życia – zawodowym, religijnym, prywatnym - w czasie wolnym, na ulicach i skwerach tego miasta. Wstęp wolny.

Wystawa fotografii DiverCity Frankfurt w MCK
Fot. materiały prasowe

Frankfurt wzbogacają ludzie ze wszystkich stron świata. Przywożą oni ze sobą różnorodne doświadczenia, umiejętności i własną kulturę, które sprawiają, że miasto staje się miejscem atrakcyjnym i interesującym do życia. We Frankfurcie żyje 180 różnych narodowości, których przedstawiciele uosabiają nieskończoność różnorodności kultury oraz są przykładem pokojowego, tolerancyjnego religijnego współistnienia. To oni są międzynarodową twarzą Frankfurtu.

Urodzony w Tel Awiwie i żyjący we Frankfurcie fotograf Rafael Herlich towarzyszył mieszkańcom swojego miasta w ich codziennym życiu. Każde z jego ujęć opowiada inną historię i skłania do myślenia. Fotografie prezentują momenty, które gubią się w zgiełku dnia codziennego w naszym zglobalizowanym świecie, umykają nam lub pozostają po prostu niezauważone i skryte.   

Rafael Herlich urodził się w 1954 r. w Tel Awiwie. Po ukończeniu swojej edukacji fotograficznej w 1975 r., przybył z Izraela do Frankfurtu nad Menem, gdzie do tej pory mieszka. Bardzo szybko odnalazł się w roli fotografa frankfurckiej sceny polityczno-kulturalnej. Z biegiem lat wyrobił sobie zawodową reputację jako kronikarz życia żydowskiego w Niemczech.   

Rafael Herlich wydał dotychczas sześć albumów fotograficznych. Swoje wystawy prezentuje w szkołach na terenie całych Niemiec, aby w ten sposób nauczać tolerancji i zachęcać uczniów do okazywania szacunku różnym religiom.   

Wystawa zrealizowana jest w ramach partnerstwa miast Krakowa i Frankfurtu nad Menem.

plakat

Pokaż metkę
Autor: KINGA STOSZEK
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także