Teatr Ludowy zagra koncert życzeń dla mieszkańców

Małgorzata Bogajewska, Dyrektor Naczelna i Artystyczna Teatru Ludowego w Krakowie przedstawiła plany na sezon teatralny 2019/2020 podczas posiedzenia Komisji Kultury i Ochrony Zabytków.

Teatr Ludowy zagra koncert życzeń dla mieszkańców
Fot. Mateusz Mosiala

Już 29 września na dużej scenie Teatru Ludowego odbędzie się koncert, który będzie miał charakter wydarzenia bezpłatnego oraz rodzinnego jednocześnie. Muzyczny benefis w reżyserii Łukasza Czuja "Przeboje na życzenie. Koncert dla Nowej Huty" przedstawi przekrojowo hity ostatnich dekad. W repertuarze widowiska znajdą się polskie szlagiery, które zostały wybrane w głosowaniu przeprowadzonym wśród mieszkańców Krakowa.  Wydarzenie idealnie wpisuje się w 70. rocznicę powstania Nowej Huty.

Z repertuarem Teatru Ludowego można zapoznać się tutaj.

Dyrektor Małgorzata Bogajewska wspomniała również radnym o powstającym parku kieszonkowym w obrębie terenu Teatru Ludowego.

Podczas komisji radni jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa, w zakresie ochrony i zabezpieczania murali istniejących oraz funkcjonujących w przestrzeni publicznej Krakowa.

Radni nie ukrywali, że mural to coraz popularniejsza forma sztuki miejskiej i nie powinna być elementem znikającym z krajobrazu miasta.

Pokaż metkę
Autor: Mateusz Mosiala
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także