O wynagrodzeniach i o in vitro

Projekt uchwały kierunkowej w sprawie podwyżki płac dla pracowników żłobków oraz projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2019-2020 dla mieszkańców miasta Krakowa” – opiniowaniem tych druków zajęli się radni z Komisji Zdrowia i Uzdrowiskowej.

O wynagrodzeniach i o in vitro
Fot. pixabay.com

- Płace pracowników żłobków samorządowych nie rosną adekwatnie do wzrostu cen. Coraz częściej rezygnują oni z pracy w żłobku na rzecz lepiej płatnego zajęcia w nie swoim zawodzie – projekt uchwały w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników żłobków samorządowych referowała radna Alicja Szczepańska. Uzyskał on pozytywną opinię Komisji.

O projekcie uchwały dotyczącym przyjęcia „Gminnego Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2019-2020 dla mieszkańców miasta Krakowa” opowiadała radna Nina Gabryś. – To nasze trzecie podejście. Wzorowaliśmy się na działającym już programie z Bydgoszczy. W Poznaniu dzięki takiemu programowi jest 100 nowych mieszkańców – mówiła Nina Gabryś. Stowarzyszenie Nasz Bocian szacuje, że w Krakowie jest ok. 600 par, które borykają się z problemem niepłodności. – Kraków jest ostatnim z dużych polskich miast, które takiej pomocy mieszkańcom nie oferuje – mówiła radna Gabryś. Projekt uchwały uzyskał pozytywną opinię Komisji.

Natomiast radni jednogłośnie podjęli decyzje, by skierowaną do Komisji petycję dotyczącą uchwalenia zniżki na przejazdy komunikacją miejską w Krakowie dla zasłużonych dawców przeszczepu odesłać do autorów celem doprecyzowania między innymi, kogo ma dotyczyć.

Pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także