Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przepis na udany, kulturalny czwartek

Przedstawiamy czwartkowy przegląd najciekawszych, kulturalnych propozycji. Do wyboru wystawa o Kraju Kwitnącej Wiśni, spektakl teatralny inspirowany historią Aborygenów, stand up Arkadiusza Jaksa Jakszewicza, rozmowę o literaturze Marcina Wilka oraz przegląd kina peruwiańskiego. Zapraszamy!

Fot. materiały prasowe

Tokio – miasto kontrastów. Z jednej strony nieustanny ruch, kolorowe światła, nowoczesne technologie, cyberpunkowy sznyt. Z drugiej – geometryczna harmonia, urzekające sakury, leniwie kwitnące ogrody, ludzie przysypiający w metrze, spokojna melodia grana na shakuhachi. Zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na opowieść o fascynującym mieście z Kraju Kwitnącej Wiśni; o jego mieszkańcach, emocjach, architekturze – jego oczami. Wystawa „Tokio 24” będzie dostępna dla zwiedzających od dziś do 29 września.

W Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży przy ul. Wietora 13/15 wystawiony zostanie spektakl ruchowy inspirowany miejscową historią Aborygenów „Monochrome”. Trwający około 40 minut spektakl jest kumulacją ruchu, tańca i muzyki. „Monochrome” bada naszą tożsamość i sposób, w jaki odnosimy się do zmian. Jak nasza przeszłość wpływa na nasze interakcje z nowym? Jak radzimy sobie ze zmianami i co dzieje się, gdy źle interpretujemy intencje innych ludzi? Odpowiedzi znajdziecie o godz. 19.00.

Przyjemny, starannie wyselekcjonowany, niezobowiązujący, wysublimowany, wirtuozerski i niewybrednie zabawny. Taki będzie nowy cykl stand upów w Prominencie na ul. Kamiennej 17. Na start pojawi się o godz. 20.00 wyjątkowy gość z dalekiej północy, z magicznej Warmii. Arkadiusz Jaksa Jakszewicz to doświadczony komik z ogromnym zapleczem humoru. Czeka Was wspaniała zabawa!

Antykwariat Abecadło zaprasza o godz. 18.00 na rozmowę o książce Marcina Wilka „Pokój z widokiem. Lato 1939”. Opisując ostatnie przedwojenne lato, Marcin Wilk zajrzał do Zakopanego, spędził trochę czasu w Gdyni, przyjrzał się Zaleszczykom, ale przede wszystkim zboczył z popularnych tras turystycznych. Przemierzając tereny Polski przedwrześniowej, postanowił dotrzeć do żyjących świadków epoki i wysłuchać ich opowieści o ostatnich tygodniach życia w pokoju. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Krzyżewska.

Ambasada Peru w Polsce (Embajada del Perú en Polonia) oraz Instytut Cervantesa w Krakowie zapraszają na przegląd współczesnego kina peruwiańskiego, w ramach którego obejrzymy filmy należące do różnych gatunków kinematograficznych i zrealizowanych zarówno przez uznanych reżyserów, jak i tych reprezentujących młodsze pokolenie. Na dobry początek w Instytucie Cervantesa przy ul. Kanoniczej 12 o godz. 18.00 zobaczymy debiut reżyserski Fernando Villarana. „Viejos amigos” to historia perypetii i sukcesów trzech przyjaźniących się osiemdziesięciolatków, którzy w akcie odkupienia, decydują się wykraść urnę z prochami czwartego, zmarłego niedawno przyjaciela.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-12
Data aktualizacji: 2019-09-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź