Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kulturalny rozkład jazdy na wtorek

Wtorkowa aura nie sprzyja aktywności ruchowej, ale to nie powód by pozostawać w domu. W dzisiejszy wieczór można wybrać się w wyjątkową podróż wielobarwnym wehikułem krakowskiej kultury. Poniżej propozycje wybranych przystanków, na których można do niego wskoczyć. Wybór należy do Ciebie!

Fot. KBF

Kijów.Centrum,  al. Krasińskiego 34, godz. 18.00

Miłośnicy fantastyki naukowej powinni koniecznie wziąć udział w tym wydarzeniu. 98. rocznica urodzin Stanisław Lema – wybitego pisarza, futurologa i filozofa. Na specjalnym jubileuszu Lem: Urodziny, 24 września w Kijów.Centrum będziemy wspominać tego wybitnego krakowskiego pisarza, który przewidział powstanie smartfonów, wyszukiwarek internetowych i wydruków 3D. Zainspirował powstanie gry Sims. Jego nazwiskiem nazwano planetoidę, pierwszego polskiego satelitę naukowego oraz Centrum Literatury i Języka „Planeta Lem", które powstanie na terenie dawnego Składu Solnego na krakowskim Zabłociu. W trakcie wieczoru wspominać także innego autora książek science fiction, a także legendarnego redaktora „Fantastyki” i „Nowej Fantastyki” – Macieja Parowskiego (1946-2019). Kolejnym punktem wieczoru będą premiery pierwszego tomu wydawnictwa Wasz cyrk, moje małpy.

Wstęp wolny.

 

Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27, godz. 19.00

Propozycja dla pasjonatów przedwojennego kina polskiego. Projekcja filmu Antek Policmajster, z niezrównanym Adolfem Dymszą w roli głównej, w ramach przeglądu „Lata dwudzieste, lata trzydzieste… Złote lata polskiej komedii”, który rozpoczął się w Kinie Pod Baranami 23 września i potrwa do 29 września. Zagrany przez Dymszę  brawurowo Antek to chłopak z Warszawy, lubiący hazard drobny sprzedawca królików, który za sprawę omyłek i zbiegu okoliczności zostaje szefem lokalnej policji.

Zobacz fragment filmu:

 

Więcej informacji o Przeglądzie na stronie Kina Pod Baranami.

Bilety: 21 zł (normalny), 16 zł (ulgowy).

 

Biblioteka Kraków, Filia nr 21, ul. Królewska 21, do godz. 19.00.

Filia Biblioteki Kraków przy ulicy Królewskiej  zaprasza wszystkich bibliofilów na Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week), którego tradycja wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związana z pierwszą poprawką do amerykańskiej konstytucji, która mówi o wolności słowa. Z tej okazji przez cały tydzień, tj. do 28 września,  będzie można zapoznać się z lekturami, które były kiedyś objęte cenzurą, a dzisiaj już nikogo nie szokują.

Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie Biblioteki Kraków.

 

Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, ul. Karmelicka 6, godz. 16.00 i 19.15

Dzisiaj na deskach teatru Bagatela spektakl Michaela Cooneya, syna Raya – mistrza farsy. Czy syn dorównał ojcu? O tym będzie można się przekonać oglądając Ryzykowną forsę (Cash On Delivery) w reżyserii Pawła Pitery.

Dowiedzieć się będzie można również,  jak żyć na koszt opieki społecznej, osiągając rocznie dochód 25 000 funtów (bez podatku). Wymaga to sporej kreatywności i żelaznych nerwów, ale dopóki na waszym progu nie stanie kontrola z urzędu – co przydarza się bohaterowi Ryzykownej forsy – zapewnia względny spokój. A jeśli jeszcze nadciąga kontrola kontroli, a żona bierze was za transwestytę, cóż...

Zgodnie z receptą ojca, Michael nie szukał intrygi komediowej czy zabawnej, więc jego farsa opowiada o bezrobotnym Ericu Swanie i o przypadku, który pchnął go na drogę oszustwa. Czy nasz bohater zostanie zdemaskowany i ukarany? Zobaczcie sami.

Zobacz zwiastun spektaklu:

 

Więcej informacji na stronie Teatru Bagatela

Rezerwacje biletów: tel. +4812 422 66 77

 

Więcej wtorkowych propozycji kulturalnego rozkładu jazdy na stronie Karnetu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-24
Data aktualizacji: 2019-09-24
Powrót

Zobacz także

Znajdź