Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Czwartkowe propozycje kulturalne

Dzisiejszy wieczór w Krakowie obfituje wielością i różnorodnością propozycji kulturalnych. Aby przekonać się do czego zdolne są nasze zmysły, warto odwiedzić interaktywną wystawę w Galerii Krakowskiej. Koneserów kina iberoamerykańskiego z pewnością usatysfakcjonuje projekcja filmu „El Acuarelista” w Instytucie Cervantesa w ramach trwającego przeglądu kina peruwiańskiego. Osoby zainteresowane historią architektury koniecznie powinny odwiedzić Międzynarodowe Centrum Kultury, aby dowiedzieć się jak polscy architekci uczestniczyli w odbudowie Skopja po tragicznym trzęsieniu ziemi z 1963 roku. Nowohuckie Centrum kultury zaprasza na koncert  „Chłopców z Placu Broni” legendarnej krakowskiej formacji rockowej. A jeśli teatr, to warto zajrzeć na małą scenę Teatru Bagatela przy ulicy Sarego, by zobaczyć krakowskie wykonanie brodwayowskiego szlagieru Bernarda Slade'a – „Po latach o tej samej porze”.

Fot. materiały prasowe

W ramach obchodów 70-lecia Nowej Huty w Nowohuckim Centrum Kultury odbędą się dwa wyjątkowe koncerty zespołu Chłopcy z Placu Broni. Zespół wraz z chórem God's Property oraz kwartetem Altra Volta wykona utwory skomponowane przez tragicznie zmarłego w 2000 roku lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza.

"Chłopcy z Placu Broni są związani z Nową Hutą i Nowohuckim Centrum Kultury od samego początku swojego istnienia, czyli od 1987 roku" - mówi lider grupy, Franz Dreadhunter - "Tym większą przyjemność sprawi nam wystąpienie przed państwem podczas tego jubileuszu!".

Chłopcy z Placu Broni - koncert symfoniczny Sings & Strings

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, godz. 19.00

Co czuje skóra? Jak widzą oczy? Ludzki umysł skrywa przed nami tysiące zagadek. Wystawa interaktywna „Zmysły w akcji” z ponad 30 stanowiskami doświadczalnymi to niepowtarzalna szansa, aby samemu przekonać się o potędze ludzkiego umysłu. Udaj się w fascynującą podróż do świata ludzkich zmysłów. Poczuj, dotknij, zobacz i odkryj ich fenomen! Więcej informacji...

Zmysły w akcji: nauka przez zabawę

Galeria Krakowska, ul. Pawia 5, wystawa czynna w godzinach otwarcia Galerii

T, tytułowy Akwarelista,  jest urzędnikiem, który marzy o malowaniu akwarelami a jest to technika wymagająca i nie dla każdego. Sąsiadom T, jego marzenie wydaje się fanaberią i niepraktycznym, czasem wręcz niemoralnym dziwactwem, zdają się wiedzieć lepiej, w jaki sposób T powinien zagospodarować swój czas…  

Przegląd współczesnego kina peruwiańskiego, „El Acuarelista” / Akwarelista, reż. Daniel Rodríguez

Instytut Cervantesa w Krakowie, ul. Kanonicza 12, godz. 18.00

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z prof. Wojciechem Suchorzewskim, inż. Stanisławem Furmanem oraz arch. Bogdanem Wyporkiem z polskiego zespołu przygotowującego plan ogólny odbudowy Skopja po trzęsieniu ziemi w 1963 roku. Rozmowę poprowadzi dr hab. Wojciech Kosiński z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Więcej informacji...

Wydarzenie towarzyszy wystawie Skopje. Miasto, architektura i sztuka solidarności, którą do 20 października można oglądać w Galerii MCK.

Jak Polacy odbudowywali Skopje. Wspomnienia

Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25, godz. 18:00

Za rok o tej samej porze – wielki broadwayowski przebój Bernarda Slade'a – doczekał się kontynuacji! Nietypowy romans Doris i George'a trwa już ćwierć wieku, choć tak naprawdę na przestrzeni tych lat spędzili ze sobą zaledwie... 65 dni. Kochankowie wciąż spotykają się co roku w jeden weekend, w tym samym miejscu i o tej samej porze, a wraz z upływem czasu ich namiętność przeradza się w serdeczną i czułą przyjaźń, którą wkrótce czekać będą trudne chwile – choroba Doris...

Po latach o tej samej porze, reż. Jacek Schoen

Teatr Bagatela – Scena na Sarego 7, ul. Sarego 7, godz. 19.15

Więcej czwartkowych propozycji kulturalnych na stronie Karnetu.

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-09-26
Data aktualizacji: 2019-09-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź