Komunikat archiwalny

Koncert „Cracow Singers”

W piątek, 11 października w kościele pw. św. Marcina przy ulicy Grodzkiej 56 odbędzie się koncert „Cracow Singers” pod kierunkiem artystycznym Karola Kusza. Koncert promuje najnowszą płytę zespołu zatytułowaną „Koniunkcja Panufnik”. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Koncert „Cracow Singers”
Fot. materiały prasowe

 „Koniunkcja Panufnik” jest pierwszym polskim wydawnictwem fonograficznym, które kojarzy dwa światy twórcze ojca i córki. Do realizacji nagrania wypożyczone zostały skrzypce, które zbudował Tomasz Panufnik - ojciec Andrzeja Panufnika. Przedsięwzięcie fonograficzne połączyło zatem trzy pokolenia rodziny Panufnik. Do tej pory poza granicami Polski ukazały się trzy płyty CD łączące twórczość instrumentalną Andrzeja i Roxanny Panufników – wyjątek stanowią pieśni solowe na głos z fortepianem zawarte na płycie Dreamscape (wyd. Signum Records 2014)

Najnowszy album „Cracow Singers" otwiera jedyna kompozycja Andrzeja Panufnika napisana na zespół wokalny, kolejne utwory to prezentacja twórczości córki - Roxanny Panufnik. Kompozycje Roxanny Panufnik stanowią premiery nagraniowe. Do realizacji nagrania dwóch utworów zaproszony został kwartet smyczkowy Cracovia Divertimenti.

Rejestracja płyty odbyła się w obecności kompozytorki Roxanny Panufnik w czerwcu 2019 roku w Studiu S 5 Radia Kraków.

Wydawnictwo zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny ślad”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Koncert współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa. Organizatorem koncertu i wydawcą płyty CD jest Fundacja Equinum. Partnerem wydawnictwa „Koniunkcja Panufnik” jest Miasto Kraków.

koniunkcja Panufnik Cracow Singers plakat

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MIROSŁAW PALUCHOWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także