Komunikat archiwalny

Nowa hala sportowa przy SP nr 40 otwarta!

W czwartek, 17 października, odbyła się prezentacja nowej hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 40 przy ul. Pszczelnej 13. W wydarzeniu wzięła udział Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta miasta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki. W nowo otwartym obiekcie sportowym rozegrano już pierwsze zawody – turniej piłki nożnej.

Nowa hala sportowa przy SP nr 40 otwarta!
Fot. Bogusław Świerzowski

Budowa hali trwała dwa lata. W miejsce małej sali gimnastycznej, powstał dwupoziomowy, nowoczesny obiekt z zapleczem i łącznikiem, umożliwiającym przejście do budynku szkoły.

Na pierwszym piętrze powstała sala główna o wymiarach 45,30x25,00 m i maksymalnej wysokości 13,8 m, z trybunami dla 282 widzów oraz boiskami do gier zespołowych. Na parterze ulokowano natomiast szatnie, sanitariaty, dwie sale fitness oraz siłownię. Halę wyposażono także w windę.

 

Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem, a prace prowadzone były pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Autorem projektu była Pracownia Architektoniczna Joanna Kołodziej. Łączna kwota inwestycji, pokrytej w całości z budżetu Gminy Miejskiej Kraków, wyniosła 13 107 900,00 zł brutto.

To kolejny nowo powstały sportowy obiekt w Dzielnicy VIII Dębniki. Przy ul. Strąkowej, w Szkole Podstawowej nr 158, w czerwcu otwarta została kryta 25-metrowa pływalnia z ruchomym dnem. Natomiast w maju na os. Podwawelskim przy Szkole Podstawowej nr 25 oddano do użytku halę sportową. W dzielnicy działają także Ośrodek Sportu i Rekreacji KOLNA oraz Centrum Sportu i Kultury Sidzina.

Tagi: otwarcie, sport

Pokaż metkę
Autor: GRAŻYNA ROKITA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także