Nauka i edukacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego

23 i 24 października przedstawiciele samorządów uczniowskich spotykają się w ramach Krakowskiego Dnia Samorządu Uczniowskiego. W imprezie bierze udział 29 szkół ponadpodstawowych i 27 podstawówek.

Fot. materiały prasowe

Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego to święto młodych ludzi zaangażowanych w działania samorządowe. Młodzież ze szkół ponadpodstawowych spotkała się w środę, a reprezentanci samorządów uczniowskich ze starszych klas szkół podstawowych zbiorą się w czwartek, 24 października. Dla uczniów i opiekunów rad uczniowskich Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego jest wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat pracy samorządów szkolnych. W ramach tegorocznej edycji święta, po raz pierwszy zorganizowanej jesienią, zostały przygotowane warsztaty, których celem jest wspólne wyłonienie obszarów tematycznych, na których szczególnie będzie koncentrować się i pracować młodzież zaangażowana w lokalne działania samorządowe.

Spotkanie jest też okazją do zaprezentowania projektu powołania Gildii Samorządów Uczniowskich. Gildia to zrzeszenie samorządów, które pozwoli młodym ludziom intensywniej współpracować, tworzyć wspólne projekty, uczyć się od siebie. Od 2020 roku samorządy uczestniczące w Gildii będą miały także możliwość uzyskania dofinansowania na realizowane projekty w ramach Programu Wsparcia Inicjatyw Samorządowych.

– Nigdy nie jest za wcześnie na poznawanie i uczenie się zasad funkcjonowania w społeczeństwie. Samorządy uczniowskie mogą być świetną szkołą samorządności. Miasto chce realnie wspierać inicjatywy podejmowane przez młodych ludzi, stąd powołanie Gildii i uruchomienie programu. Jestem przekonana, że taka możliwość przełoży się na zachęcanie młodzieży do aktywności i angażowania się w lokalne działania, a nowe projekty będą rzeczywistym wsparciem dla uczniowskich samorządów – mówi Elżbieta Kois-Żurek, dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia, w strukturach którego funkcjonuje referat ds. młodzieży koordynujący realizację programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”. Przedsięwzięcie jest jednym z elementów tego programu.

Krakowski Dzień Samorządu Uczniowskiego odbywa się w Kärcher Hali Cracovii – Centrum Sportu Niepełnosprawnych przy al. Focha 40. Szczegóły dotyczące wydarzenia oraz Gildii Samorządów Uczniowskich na stronie: Młody Kraków, dodatkowych informacji udzielają także pracownicy referatu ds. młodzieży, tel. 12 616 78 19.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-10-23
Data aktualizacji: 2019-10-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź