Mistrzostwa Świata SuperEnduro ponownie w Krakowie

Ponad trzy miesiące zaciekłej rywalizacji, pięć europejskich miast, kilkudziesięciu najlepszych zawodników świata walczących o mistrzowski tytuł i tysiące głodnych sportowych emocji kibiców. Nowy sezon motocyklowych Mistrzostw Świata SuperEnduro rusza już w grudniu. Pierwsza odsłona zawodów odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

Mistrzostwa Świata SuperEnduro ponownie w Krakowie
Fot. Piotr Staroń, Lukas Nazdraczew / Agencja Sport UP

Krakowska runda, która odbędzie się 7 grudnia, tradycyjnie otworzy nowy sezon rywalizacji. TAURON Arena Kraków już po raz czwarty gościć będzie najlepszych zawodników świata i to właśnie pod jej dachem rozegrane zostaną emocjonujące wyścigi o pierwsze punkty sezonu. Od trzech lat niepokonanym na swojej ojczystej ziemi pozostaje Tadeusz „Taddy” Błażusiak, zdobywca „krakowskiego hat-tricku”.

Kolejny przystanek odbędzie się 4 stycznia 2020 r. w niemieckiej Sachsen Arenie. To właśnie tam pretendenci do nowego mistrzowskiego tytułu spotkają się po miesięcznej przerwie, a niemiecka publiczność zostanie świadkiem zaciętej rywalizacji o drugie zwycięstwo w sezonie.

Trzecia batalia sezonu, a tym samym półmetek rywalizacji, odbędzie się 18 stycznia w Coliseum da Coruna w Hiszpanii. Czwarta runda zawita 1 lutego do stolicy Węgier, Budapesztu.

Najbardziej emocjonujące wydarzenie, czyli finał Mistrzostw Świata SuperEnduro 2019/2020 po raz pierwszy zawita do Polski. 14 marca oczy całego „motoświata” skupią się na Łodzi - to właśnie tam będziemy świadkami finałowego pojedynku sezonu.

Bilety na krakowską rundę do nabycia na stronie internetowej eventim.pl. Więcej informacji na stronie internetowej super-enduro.com.pl i Facebooku.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także