Komunikat archiwalny

Pomnik prezydenta Dietla w zieleni

Wokół pomnika Józefa Dietla na pl. Wszystkich Świętych zainstalowane zostały wyjątkowe ławki-donice. Na wiosnę mieszkańcy i turyści będą mogli tam przysiąść w otoczeniu zieleni i kwiatów.

Pomnik prezydenta Dietla w zieleni
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Plac przy pomniku Dietla będzie miejscem, gdzie nowoczesne myślenie o mieście połączy się z nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Rośliny posadzone zostaną w pojemnikach wyposażonych w system nawadniania, który pozwala na zoptymalizowanie zabiegów pielęgnacyjnych. Bardzo często rośliny w klasycznych donicach wymagają podlewania, które generuje koszty związane z taką obsługą, zostawiając większy ślad środowiskowy. W tym przypadku napełnienie zbiorników wchodzących w skład systemu nawadniającego pozwala na systematyczne podsiąkanie wody i utrzymywanie przez dłuższy czas roślin w dobrej kondycji.

Zmiana w tej części miasta jest pokłosiem ustaleń Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu, Zarządu Transportu Publicznego i Zarządu Zieleni Miejskiej, aby oddać ten teren pieszym.

Przypomnijmy, że od 1 sierpnia wokół pomnika nie funkcjonuje parking, uspokojony został także ruch samochodów w tym rejonie miasta.

Pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA