Komunikat archiwalny

Co dalej z Miastem Przyszłości

Projektem Kraków – Nowa Huta Przyszłości zajmowali się radni podczas posiedzenia Komisji Rozwoju i Innowacji. Nie wszystkich zadowala szybkość i efektywność wdrażania projektu w życie.

Co dalej z Miastem Przyszłości
Fot. Magiczny Kraków

Radny Sławomir Ptaszkiewicz przygotował prezentację medialną, podczas której zwracał uwagę na to, że czas upływa, a projekt wciąż jest na etapie planów i dyskusji. Proponował powołanie spółki z udziałem miasta, która zajęłaby się projektem. Zwracał też uwagę na skomplikowany stan prawny niektórych terenów znajdujących się w obrębie planowanego „miasta przyszłości".

Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Rafał Kulczycki mówił o zakończonym konkursie na zagospodarowanie terenów: Przylasek Rusiecki, Branice oraz Centrum Logistyczne, a pełnomocnik wojewody małopolskiego Jerzy Meysztowicz przekonywał, że wojewoda dołoży wszelkich starań, by realizacja projektu w Nowej Hucie zakończyła się powodzeniem.

Komisja przyjęła sprawozdanie według stanu na 31 grudnia 2013 roku z realizacji uchwały w sprawie kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie rozwoju gospodarczego i innowacji na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Prace nad nowelizacją uchwały będą kontynuowane.

Pokaż metkę
Autor: BŁAŻEJ SIEKIERKA
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także