Komunikat archiwalny

PAKA na start

Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Limo, Hrabi, Kabaret Młodych Panów – to tylko niektóre kabaretowe gwiazdy, które wezmą udział w tegorocznej - 29. edycji przeglądu kabaretów PAKA. Imprezie, która rozpoczął się 24 kwietnia (środa) towarzyszy hasło „Święto Kabaretu". Tym razem organizatorzy chcą odpowiedzieć na pytanie, co tak naprawdę rządzi światem satyry. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

PAKA na start
Fot. Magiczny Kraków

PAKA potrwa do 28 kwietnia. Konkurs młodych kabaretów i ich rywalizacja o nagrody PAKI odbędzie się w dniach 26 i 27 kwietnia (piątek i sobota). Zwieńczeniem festiwalu 28 kwietnia (niedziela) będzie uroczysty koncert galowy w Kinie Kijów z udziałem gwiazd polskiej sceny kabaretowej: kabaretu Hrabi, Tomasza Jachimka, Ireneusza Krosnego, Marcina Dańca, a także z udziałem laureatów tegorocznej edycji PAKI.

Oprócz typowych scenicznych kabaretonów organizatorzy będą eksperymentować z formą tworząc ciekawe wizualnie koncerty w różnych przestrzeniach scenicznych, a także akcje happeningowe w plenerze. Do wspólnej zabawy wciągną przechodniów na Rynku Głównym, Kazimierzu, w Podgórzu i w Miasteczku Studenckim.

Na festiwal zaproszono najbardziej znanych i szanowanych artystów polskiej sceny kabaretowej: m.in. Kabaret Jurki, Kabaret Limo, Grupę MoCarta, Artura Andrusa, Andrzeja Poniedzielskiego, Grupę Rafała Kmity, kabaret Słuchajcie, kabaret Smile, znanych reżyserów - Jerzego Jana Połońskiego, Krzysztofa Jaślara, a także ubiegłorocznych laureatów PAKI 2012.

W tym roku zadbano też o naszych najmłodszych widzów - poranek z bajkami czytanymi przez kabareciarzy i aktorów będzie dla dzieci niebywałą okazją zobaczenia na żywo swoich ulubieńców, których znają z ekranów telewizorów. Planowany jest także tradycyjny już mecz piłki nożnej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Promocji Sztuki Kabaretowej „PAKA". Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.paka.pl.


Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także