Komunikat archiwalny

Złóż deklarację śmieciową

W punktach konsultacyjnych, w siedzibach Rad Dzielnicy, w MPO, na stronie internetowej nowezasady.pl. W tych miejscach można pobrać „deklaracje śmieciowe", które właściciele i zarządcy nieruchomości muszą wypełnić i przesłać w związku z nowym systemem gospodarki odpadami w naszym mieście. Deklaracje można składać w terminie do 17 maja.

Złóż deklarację śmieciową
Fot. Magiczny Kraków

Aby umożliwić wszystkim właścicielom i zarządcom nieruchomości dopełnienie obowiązku związanego z deklaracjami w sprawie opłaty za zagospodarowanie odpadów MPO Kraków wyznaczył dodatkową możliwość złożenia formularzy:

·         Od 1 – 5 maja deklaracje można przekazywać drogą elektroniczną.

·         Od 6 – 17 maja deklaracje można złożyć także w punktach konsultacyjnych.

Punkty konsultacyjne znajdują się w 6 budynkach Urzędu Miasta Krakowa: przy placu Wszystkich Świętych 3-4, na os. Zgody 2, przy al. Powstania Warszawskiego 10, ul. Wielickiej 28a, ul. Stachowicza 18 oraz w Rynku Podgórskim 1. Punkty informacyjne działają też w siedzibach Ekocentrum – na os. Centrum C nr 10 oraz w przejściach podziemnych: pod placem Bohaterów Getta i koło przystanku „Politechnika" Krakowskiego Szybkiego Tramwaju. Informacje i porady można też uzyskać w siedzibie MPO Sp. z o.o. przy ul. Nowohuckiej 1.

Wzory deklaracji można natomiast pobrać w siedzibach Rad Dzielnic, w godzinach ich urzędowania. Dla wygody mieszkańców uruchomiono też specjalną infolinię. Informacje o nowym systemie gospodarki odpadami można uzyskać dzwoniąc pod numer 0800-11-22-11.

Informacje o nowym systemie gospodarki odpadami można też znaleźć na stronie nowezasady.pl. Znajdziemy tam między innymi deklaracje i wzory deklaracji, które każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek wypełnić – jest możliwość  ich pobrania lub wypełnienia drogą elektroniczną.

Przypomnijmy, że deklaracje o wysokości opłat za zagospodarowanie odpadów wypełnia właściciel nieruchomości jeśli chodzi o budynki jednorodzinne. Natomiast w przypadku zabudowy wielorodzinnej – obowiązek ten spoczywa na zarządcy nieruchomości.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także