Komunikat archiwalny

Bokserski weekend w Krakowie

Do 12 grudnia po raz trzydziesty zostanie rozegrany w Krakowie XXX Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Złotą Rękawicę Wisły”. Organizatorem turnieju jest Towarzystwo Sportowe „Wisła Kraków”.

Bokserski weekend w Krakowie
Fot. www.krakow.pl

Patronat honorowy nad zawodami objęli Prezydent Miasta Krakowa oraz Marszałek Województwa Małopolskiego. Turniej organizowany jest w porozumieniu z Małopolskim Związkiem Bokserskim oraz przy współudziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków i Urzędu Marszałkowskiego.

Walki będą rozgrywane w Hali Głównej oraz sali bokserskiej TS „Wisła Kraków” przy ulicy Reymonta 22. Dziś (11 grudnia) walki rozpoczną się o godz. 11. Pojedynki finałowe rozpoczną się w niedzielę, 12 grudnia o godz. 10. Dla widzów przygotowano konkursy z nagrodami.

Tradycyjnie hasłem przewodnim zawodów będzie „Boks kontra pijaństwo i narkomania”. Do zmagań na ringu przystąpią zawodnicy z polskich klubów, a także pięściarze z Niemiec i Holandii. Łącznie w turnieju wystąpi około 100 zawodników. Wśród zaproszonych gości pojawi się wiele sław związanych z boksem amatorskim oraz zawodowym. Gościem turnieju ma być czołowy polski bokser zawodowy Krzysztof „Diablo” Włodarczyk, mistrz świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej. (JD).

Tagi: sport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także