Komunikat archiwalny

Cel: kompetentni zarządcy

W piątek (5 lipca) Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości (SZAN) rozpoczeło program pod hasłem „Kompetentny Zarządca". Projekt powstał w związku z planowaną, ustawową deregulacją zawodów, na liście których jest m.in. zarządca nieruchomości. Ci, którzy posiadają obecnie licencję będą mogli podnieść swoje kwalifikacje i co za tym idzie - lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Z kolei właściciele nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe, czyli po prostu klienci zarządców łatwiej rozeznają rynek i upewnią się komu najlepiej powierzyć swój dobytek.

Cel: kompetentni zarządcy
Fot. Magiczny Kraków

Wskutek planowanej deregulacji zawodów, nieruchomościami będzie mogła zarządzać osoba nie posiadająca licencji. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jakie niesie ze sobą prawdopodobna zmiana, Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie organizuje projekt „Kompetentny zarządca". Ci, którzy posiadają obecnie licencję będą mogli podnieść swoje kwalifikacje i a co za tym idzie - lepiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Stowarzyszenie planuje również wyróżniać najlepszych zarządców. Dzięki temu właściciele nieruchomości, wspólnoty mieszkaniowe łatwiej sprawdzą komu najlepiej powierzyć swój dobytek.

Pierwsze seminarium w ramach akcji odbyło się w piątek (5 lipca) w Auli Politechniki Krakowskiej. Jego uczestnicy rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie użytkowania nieruchomości i obowiązkach zarządcy. Wzięli w nim udział m.in.: Jarosław Gołuszka – Prezes SZAN w Krakowie oraz Małgorzata Boryczko – Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Szczegółowe informacje pod adresem: www.szan.org.pl.

Dodajmy, że Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie to najstarsza w  Polsce organizacja zrzeszająca osoby zajmujące się  zarządzaniem i administrowaniem nieruchomościami.

Obecnie zrzesza ponad 340 osób fizycznych zajmujących się zawodowo zarządzaniem nieruchomościami.

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także