Komunikat archiwalny

Bądź bezpieczny - usuń piecyk

Warto zlikwidować piecyk gazowy w mieszkaniu i zamienić go na bezpieczny system ogrzewania wody - przekonywali organizatorzy i partnerzy Seminarium „Ciepło dla Krakowa. Kompleksowy program wykorzystania ciepła z miejskiej sieci ciepłowniczej", które odbyło się 23 lipca.

Bądź bezpieczny - usuń piecyk
Fot. www.cieplodlakrakowa.pl/

Do dziś (29 lipca, poniedziałek) właściciele i zarządcy nieruchomości w ramach tzw. „Tygodnia Partnera" będą mogli uzyskać bezpłatne porady w zakresie zmiany systemu ogrzewania. Konsultacje z ekspertami z EDF Polska S.A. oraz MPEC S.A. w Krakowie organizuje Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości (SZAN), ul. Morawskiego 5.

Seminarium oraz towarzyszący mu „Tydzień Partnera" mają zachęcić zarządców nieruchomości oraz właścicieli budynków do likwidacji piecyków gazowych i zastąpieniu dotychczasowej formy ogrzewania wody tzw. „ciepłem sieciowym", w którym urządzenia grzewcze znajdują się poza mieszkaniem. Rozwiązanie to pozwala uniknąć tragedii, do których coraz częściej dochodzi w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Ma także inną zaletę: jest tańsze i bardziej komfortowe. Likwidacja piecyka oznacza brak konieczności jego przeglądów, a także kontroli kanałów spalinowych. W łazience czy kuchni powstaje wolne miejsce, które można urządzić w dowolny sposób.

Konsultacje potrwają do dziś (29 lipca, poniedziałek) w godz. 9:00 – 14:00 w siedzibie SZAN. Termin udziału należy uzgodnić telefonicznie lub mailowo: tel. 12 422-31-28, 797 382 532, e–mail: biuro@szan.org.pl.

Więcej informacji o programie „Ciepło dla Krakowa" pod adresem: www.cieplodlakrakowa.pl.

Dodajmy, że seminarium oraz „Tydzień Partnera" są częścią programu „Kompetentny Zarządca", którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie. Powstał  on w związku z ustawową deregulacją zawodu zarządcy nieruchomości -  od 1 stycznia 2014 r. będą go mogły wykonywać osoby nieposiadające licencji, ani odpowiedniego wykształcenia.

Zadaniem programu jest podniesienie kwalifikacji zarządców nieruchomości, zarówno tych, którzy do tej pory posiadali licencję państwową, jak i osób planujących rozpoczęcie pracy w tym zawodzie na nowych zasadach. W ramach projektu SZAN planuje wyróżnić godnych zaufania zarządców przyznając im certyfikat „Kompetentny Zarządca".  Będzie można go otrzymać po spełnieniu jasno określonych kryteriów, wzorowanych m.in. na dotychczasowych wymogach ustawowych. Dzięki temu właściciele nieruchomości łatwiej zweryfikują rynek i upewnią się komu najlepiej powierzyć w zarządzanie swoje lokum.

Program zakończy uroczysta gala w Teatrze im. J. Słowackiego, podczas której przyznane zostaną certyfikaty „Kompetentny Zarządca". Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Więcej informacji pod adresem: www.szan.org.pl

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także