Komunikat archiwalny

W drogę z Jamnikiem

W drogę z Jamnikiem to tytuł programu skierowanego do przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Program po raz drugi realizują: Firma Mobilis sp. z o.o., Oddział Kraków (Komunikacja Miejska w Krakowie), oraz producent autobusów Solaris Bus & Coach.Dziś zajęcia edukacyjne odbędą się w Szkole Podstawowej nr 88 im. Stefana Żeromskiego (os. Szklane Domy 2).Weźmie udział ok. 90 dzieci.

W drogę z Jamnikiem
Fot. www.krakow.pl

Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:45. Na miejscu będą obecni również przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Policji i Straży Miejskiej.

Program W drogę z Jamnikiem ma na celu edukację dzieci w wieku od 5 do 8 lat, z których większość codziennie pokonuje znaczne odległości w drodze z domu do szkoły czy przedszkola. Całość programu zorganizowana jest w formie zabawy, by w ten sposób maksymalnie przyciągnąć uwagę maluchów.

W ramach projektu dzieciom udostępniony zostanie tzw. zestaw miasteczka drogowego, wykonany z miękkich materiałów, w skład którego wchodzą m.in.: samochody, auta uprzywilejowane, znaki drogowe oraz inne elementy odwzorowujące układ drogowy w skali mikro.

Podczas zabawy dzieci uczą się jak należy zachowywać się na drodze np. podczas podróży do szkoły. Dzieci poznają znaczenie samochodów uprzywilejowanych oraz symbolikę najprostszych znaków ostrzegawczych. Spotkania kończą się zaprezentowaniem elementarza zachowania się w autobusach komunikacji miejskiej i autokarach, oraz krótkim spotkaniem w autobusie komunikacji miejskiej. (KF).

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także