Komunikat archiwalny

Komu warto powierzyć nieruchomość?

Dobiega końca I edycja programu „Kompetentny Zarządca" – inicjatywy powstałej w związku z ustawową deregulacją zawodu zarządcy nieruchomości. Program umożliwia wyróżnienie najwyższej klasy specjalistów w dziedzinie zarządzania nieruchomościami.

Komu warto powierzyć nieruchomość?
Fot. Magiczny Kraków

Najlepszych zarządców - w ramach pierwszej edycji projektu – poznamy podczas uroczystej gali w Teatrze im. J. Słowackiego, która odbędzie się 4 października o godz. 18:00. Pomysłodawcą i organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie Honorowym Patronatem.

Wskutek planowanej deregulacji zawodów, od stycznia 2014 r. nieruchomościami będzie mogła zarządzać osoba nie posiadająca licencji. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom jakie niesie ze sobą zmiana, Stowarzyszenie Zarządców i Administratorów Nieruchomości w Krakowie stworzyło program „Kompetentny Zarządca". Założeniem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa właścicielom i zarządcom nieruchomości poprzez wyróżnianie najwyższej klasy profesjonalistów w zakresie zarządzania nieruchomościami, za pomocą Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w Zarządzaniu i Administrowaniu Nieruchomościami. Osoby ubiegające się o certyfikat dobrowolnie poddają się kontroli i monitorowaniu swoich działań pod kątem przestrzegania prawa, standardów zawodowych, poszerzania wiedzy oraz realizacji wewnętrznych założeń Stowarzyszenia, co pozwoli zapewnić prawidłowe funkcjonowanie rynku nieruchomości. Uzyskanie certyfikatu będzie więc czytelnym sygnałem dla klientów, że świadczone przez certyfikowanego zarządcę usługi są na wysokim poziomie i co za tym idzie - godne polecenia.

Druga edycja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji na temat programu „Kompetentny Zarządca" pod adresem: www.szan.org.pl

Pokaż metkę
Autor: KINGA SADOWSKA
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także