Komunikat archiwalny

srw - Kraków dla Ojca Świętego

W niedzielę w Łagiewnikach odbędzie się XIII Dzień Papieski pod hasłem -  "Jan Paweł II - Papież Dialogu". Organizatorzy już zapowiadają, że będzie to wyjątkowe święto, po tym jak poznaliśmy dokładną datę kanonizacji Papieża Polaka. Program uroczystości jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś dla siebie, także najmłodsi.

srw - Kraków dla Ojca Świętego
Fot. Magiczny Kraków

Idea Dnia Papieskiego narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Obchody są wyrazem wdzięczności za Jego pontyfikat. W ten dzień organizowana jest także publiczna zbiórka pieniędzy  -„Dzielmy się miłością", a zebrane środki trafiają na fundusz stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Obchody XIII Dnia Papieskiego w Krakowie odbędą się w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Łagiewnikach, pod patronatem honorowym Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Szczegółowy program wygląda następująco:

godz. 10: msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwsza (górny kościół Sanktuarium bł. Jana Pawła II). Po Mszy Św. rozpoczęcie gry miejskiej „ Śladami Jana Pawła II po Krakowie" (finał pod Oknem Papieskim przy Franciszkańskiej 3).

godz. 11:45: zabawy dla najmłodszych na placu przed budynkami Centrum

godz. 13:30: emisja fragmentów filmowych ze Światowych Dni Młodzieży (budynek Instytutu Dialogu Międzykulturowego „Veritas")

godz. 16:15: różaniec misyjny w różnych językach z udziałem stypendystów (Kościół Relikwii)

godz. 18: Spektakl „Przed sklepem jubilera" w wykonaniu stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" (budynek Instytutu Dialogu Międzykulturowego „Veritas")

godz. 19: Koncert „Niebo na ziemi".

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA