Komunikat archiwalny

W Krakowie o biznesie

W Krakowie rozpoczał się Ogólnopolski cykl spotkań dla przedsiebiorów - Regionalne Forum Biznesowe.  Pierwsze  spotkanie dla przedsiębiorców odbyło się we wtorek (10 maja) w Krakowie. Organizatorami wydarzenia są Urząd Miasta Krakowa, Bank Millennium, Millennium Leasing, Krajowa Izba Gospodarcza oraz firma Roadshow Polska. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął wydarzenie honorowym patronatem.

W Krakowie o biznesie
Fot. www.krakow.pl

„Regionalne Forum Biznesowe to inicjatywa, która znakomicie wpisuje się w politykę gospodarczą, w działania na rzecz rozwoju przedsiębiorczości od lat podejmowane w naszym mieście. Dlatego też cieszę się niezmiernie, że właśnie w Krakowie zainaugurowany zostanie całoroczny cykl spotkań poświęconych kondycji lokalnego polskiego biznesu, że mogliśmy wesprzeć organizacyjnie cenne związane z tym tematem przedsięwzięcie” – mówi Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

„Wierzę, że forum podczas którego zaprezentowane zostaną m.in. główne cele rozwoju Krakowa - zainspiruje nas wszystkich do dalszych działań na rzecz umacniania gospodarczej i metropolitalnej rangi naszego miasta, wspierających lokalny biznes, pomocnych w utrwalaniu dobrych rozwojowych tendencji” – dodaje Prezydent.

Regionalne Forum Biznesowe to platforma dyskusji o szansach i barierach lokalnej przedsiębiorczości, możliwościach jej wsparcia, a także o pozyskiwaniu środków i technikach finansowania przedsięwzięć gospodarczych. Kluczowym zadaniem Forum jest budowa wzajemnych relacji i wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami, przedstawicielami władz samorządowych i sektorem finansów. W ramach Regionalnego Forum Biznesowego w najbliższych miesiącach  zaplanowano kilkanaście spotkań w całej Polsce. Pierwsze z nich odbędzie się w naszym mieście.

Szczegółowy program konferencji dostępny jest pod adresem www.roadshowpolska.pl. (KS/M)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także