Komunikat archiwalny

Pod Mocnym Aniołem - ogólnopolska premiera w Krakowie

To jednen z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. W piątek (10 stycznia) w kinie Kijów.Centrum odbyła się ogólnopolska premiera filmu Pod Mocnym Aniołem w reż. Wojtka Smarzowskiego. Na czerwonym dywanie pojawili się twórcy filmu, wśród nich największe gwiazdy polskiego kina m.in. Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Iwona Bielska oraz Marcin Dorociński.

Pod Mocnym Aniołem - ogólnopolska premiera w Krakowie
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Przypominamy, że koproducentem filmu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a zdjęcia powstawały w Krakowie i Małopolsce we współpracy z Krakow Film Commission. Film wchodzi do kin w całej Polsce 17 stycznia (piątek).

- Cała Polska czeka na ten film, a my jesteśmy bardzo dumni, że Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission mają w tej produkcji swój mocny udział – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. - Szczególnie cieszy nas fakt, że to właśnie krakowska publiczność jako pierwsza mogła zobaczyć ten najbardziej wyczekiwany film roku.

Najnowszy film Wojtka Smarzowskiego, reżysera Drogówki, Róży i Wesela, to wstrząsająca opowieść o nałogu i próbach wydobycia się z niego, a także o miłości, która wszystko ocala. Scenariusz jest oparty na znakomitej powieści Jerzego Pilcha Pod Mocnym Aniołem nagrodzonej Nagrodą Literacką NIKE 2001.

- Z powieści Jerzego Pilcha oraz z mojego - sądzę, że mogę tak napisać - niegrzecznego widzenia kina można zmontować ekstra-mocny koktajl. Będzie miał sporo kolorów, bo pracuję z aktorami na półtonach i niuansach, będzie międzynarodowy, bo wierzę, że są szanse na festiwale i zapewniam, że będzie popularny, bo picie to jednak cały czas nasz sport narodowy. Tylko z tym kacem każdy będzie sobie musiał radzić sam – mówi reżyser. I dodaje: - Chciałbym, żeby przez pierwszą część filmu widz się świetnie bawił (kto z nas się nie śmiał z pijaka?), przez następną czuł narastające zażenowanie, a na koniec, żeby przerażony milczał.

Producentem filmu jest Jacek Rzehak, autorem zdjęć - Tomasz Madejski (Lejdis, Testosteron, Ciało), a za dystrybucję odpowiada firma Kino Świat. Produkcja jest beneficjentem IV Konkursu na Wspierania Produkcji Filmowej organizowanego przez Regionalny Fundusz Filmowy w Krakowie, finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

 

pod mocnym aniołem

Tagi: film, kultura

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także