Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Krakowianka na podium Pucharu Świata

Krakowianka Bogna Bielecka zajęła trzecie miejsce  w zawodach Spadochronowego Pucharu Świata. 27 zawodniczek i 143 zawodników z całego świata rywalizowało w Austrii w dniach od 10 do 12 czerwca.

W austriackim Thalgau rozegrane zostały pierwsze zawody tegorocznego Spadochronowego Pucharu Świata. Od 10 do 12 czerwca zawodnicy wykonali po 8 skoków, czyli maksymalną liczbę przewidzianą przepisami. Polskę reprezentowało pięć zawodniczek i dziewięciu zawodników w trzech drużynach: POLAND, POPS POLAND I KRAKÓW Wawel.

W zawodach, w których rywalizowało 27 zawodniczek i 143 zawodników z całego świata, brązowy medal w indywidualnej klasyfikacji kobiet zdobyła startująca w reprezentacji Polski Bogna Bielecka. Zawodniczka na co dzień reprezentuje Wojskowy Klub Sportowy „Wawel” Kraków.

W klasyfikacji drużynowej KRAKÓW Wawel zajął 17. miejsce (najwyższe miejsce do tej pory tej drużyny na zawodach Spadochronowego Pucharu Świata), zespół POLAND  miejsce 19., a drużyna POPS POLAND miejsce 29.

Kolejne zawody z cyklu Spadochronowego Pucharu Świata odbędą się w dniach 24-26.06.2011 r. w mieście Bled (Słowenia). (MS).