Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa rozstrzygnięte

W miniony weekend (17 – 18 września), na zalewie Bagry Wielkie, ponad 90 łódek ścigało się w Regatach o Puchar Prezydenta Krakowa.

W ciągu dwóch dni zawodów rozegrane zostały cztery wyścigi. Na więcej nie pozwolił zbyt silny wiatr. Spełniony został jednak warunek zaliczenia regat (minimum trzy wyścigi) i najlepszym żeglarzom można było wręczyć nagrody.

Regaty w klasie Optimist gr. B wygrał Marek Rospond z UKŻ Horn, w grupie dziewczynek pierwsza była Magdalena Smagowicz, także z krakowskiego Klubu. Kolejny reprezentant UKŻ Horn - Szymon Marcinkowski wygrał klasę Laser 4,7. Łącznie w zawodach wystartowało 9 Klubów z całej Polski: z Pucka, ze Złocieńca, Jaworzna, Lublina, Rzeszowa, Nowego Targu, Nowego Sącza i z Krakowa. Dzięki zawodnikom ze Słowacji, startującym w klasach Optimist, laser 4,7 i Europa, regaty miały charakter międzynarodowy.

Zwycięzcy regat zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć pod adresem www.ukz.hornkrakow.pl .

Regaty odbywały się pod patronatem Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. (MS)