Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Pekin łaskawy dla Radwańskiej

Agnieszka Radwańska awansowała do III rundy turnieju tenisowego w Pekinie. W meczu II rundy Polka pokonała Chinkę Jie Zheng 6:1, 6:4.

Znajdująca się ostatnio w wysokiej formie "Isia" bez większego problemu rozprawiła się z rywalką.

Pierwszy set toczył się pod dyktando Radwańskiej, która świetnymi zagraniami  zdobywała kolejne punkty. Polka przegrała gema dopiero przy stanie 5:0, chwilę później zakończyła pierwszą odsłonę gry.

Drugą partię Polka zaczęła od przełamania rywalki. Chinka natychmiast zrewanżowała się, wygrywając podanie Radwańskiej. W kolejnych setach przewaga krakowianki wyraźnie rosła. Ostatecznie Polka wygrała seta 6:4 i awansowała do kolejnej rundy.

W następnym meczu Radwańska zagra ze Szwedką Sofią Arvidsson, która niespodziewanie wyeliminowała w Pekinie Czeszkę Petrę Kvitovą. (MS)