Sport i Zdrowie rozwiń menu
Komunikat archiwalny

Radwańska w półfinale WTA 500

Agnieszka Radwańska wywalczyła awans do półfinału turnieju WTA 500 w Pekinie. Polka pokonała Anę Ivanović z Serbii, która oddała mecz w drugiej partii ćwierćfinału, przy stanie 6:3, 3:2 dla Radwańskiej.

Początek meczu zapowiadał ciężką przeprawę dla Radwańskiej. Już w pierwszym gemie Ivanović miała dwie szanse na przełamanie podania krakowianki. Ostatecznie gem wygrała Polka. Następnie Ivanović wygrała swoje podanie do zera, nie dając Radwańskiej żadnych szans. Dwa kolejne, bardzo wyrównane gemy padły łupem „Isi”. Rywalka szybko doprowadziła jednak do stanu 3:3. W kolejnych podaniach górą była Radwańska, dzięki czemu wygrała pierwszą partię 6:3. Wygrana w każdym z gemów wymagała jednak od krakowianki ogromnej walki.

Drugi set z animuszem rozpoczęła Serbka, która dość łatwo wygrała dwa gemy i prowadziła w trzecim. Wtedy do głosu doszła Radwańska, która doprowadziła do Stanu 2:1. Po gemie Ivanović poprosiła o przerwę medyczną. Po powrocie na kort Serbka zdołała nawiązać wyrównaną walkę tylko przez kilka minut. Ostatecznie nie dając sobie rady z bólem zrezygnowała z dalszej gry przy stanie 3:2 dla Radwańskiej.

W półfinale turnieju w Pekinie Agnieszka Radwańska zagra ze zwyciężczynią pojedynku  Flavia Pennetta - Caroline Wozniacki. (MS)