Komunikat archiwalny

Wzmocnij CV!

Jak efektywnie uczestniczyć w konsultacjach społecznych i mieć wpływ na to co dzieje się w Krakowie? Weź udział w e - learningowym szkoleniu „Obywatelskie kompetencje: jak efektywnie uczestniczyć w zarządzaniu miastem” i zdobądź certyfikat, który z pewnością będzie cennym wpisem do CV.

Wzmocnij CV!
Fot. www.krakow.pl

Dowiedz się jak brać udział w konsultacjach społecznych prowadzonych przez miasto i zdobądź potwierdzający nabytą wiedzę certyfikat! Bądź aktywnym mieszkańcem i współdecyduj o tym jak zmienia się Kraków! Pod adresem www.dialoguj.pl Urząd Miasta Krakowa uruchomił szkolenie e- learningowe, którego celem jest zwiększenie wiedzy mieszkańców na temat konsultacji społecznych prowadzonych przez magistrat. By wziąć  w nim udział wystarczy założyć konto w serwisie, wypełniając krótki formularz. Na podany adres mailowy przesłany zostanie link aktywacyjny – po potwierdzeniu rejestracji można  się zalogować, a następnie zapisać na szkolenie.

Internetowy kurs składa się  z siedmiu modułów, obejmujących następujące zagadnienia: Po co są konsultacje i jak efektywnie w nich uczestniczyć?; Narzędzia konsultacji społecznych: sondaże, ankiety; Nie tylko statystyki: metody i techniki debatowania. Dobre praktyki na świecie; Vademecum efektywnego debatowania: moderacja, podział głosów i inne zasady efektywnej dyskusji; Konsultacje społeczne w Krakowie: lekcje z przeszłości i plany na przyszłość; Internet i jego zastosowanie w konsultacjach społecznych - dobre praktyki; Petycje i elektroniczne petycje: kiedy warto po nie sięgnąć?

Każdy moduł zakończony jest testem, którego zdanie pozwala na przejście do kolejnego modułu. Na ukończenie każdego z modułów uczestnik szkolenia ma 7 dni.

Po ukończeniu ostatniej części kursu uczestnik może przystąpić do testu końcowego. Pozytywne zaliczenie testu jest podstawą do wystawienia certyfikatu potwierdzającego pomyślne zakończenie szkolenia.

Przypomnijmy, że serwis www.dialoguj.pl jest zarówno bazą  informacji przydatnych dla mieszkańców jak i narzędziem konsultacji społecznych, zachęcającym do wyrażania własnej opinii, poglądów i przedstawiania alternatywnych rozwiązań. Można tam znaleźć definicje i akty prawne z zakresu konsultacji społecznych,  prześledzić przebieg dyskusji  i poznać  zdanie innych oglądając zdjęcia i relacje video z konsultacji.  Dostępne są tu także informacje dotyczące prowadzonych oraz planowanych inwestycji i projektów miejskich. Za pośrednictwem serwisu krakowianie dowiadują się na przykład o terminach wyłożenia do publicznego wglądu planów zagospodarowania przestrzennego, projektach uchwał Rady Miasta Krakowa  oraz innych debatach i konsultacjach wynikających z ustaw. Serwis służy jednak przede wszystkim komunikacji: poprzez forum internetowe, możliwość dodawania komentarzy, udziału w sondażach i ankietach oraz przesyłania e- maili. (KS).

Tagi: biznes

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także