Komunikat archiwalny

Szkolenia dla rodzinnych opiekunów osób starszych oraz pozostałych mieszkańców I dzielnicy Krakowa (Starego Miasta).

Szkolenia dla rodzinnych opiekunów osób starszych oraz pozostałych mieszkańców I dzielnicy Krakowa (Starego Miasta).
Fot. Kraków Bez Barier

Codzienna opieka nad osobą starszą to bardzo trudna praca, wymagająca od opiekuna nie tylko umiejętności praktycznych, ale też odpowiedniej wiedzy merytorycznej. Niestety, niedobór zawodowych opiekunów sprawia, że obecnie niemal 80% wszystkich opiekunów, stanowią osoby z najbliższego otoczenia seniora. Są to tzw. opiekunowie naturalni, często nieposiadający odpowiedniej wiedzy i umiejętności wymaganych na stanowisku opiekuńczym. 

Aby pomóc im w codziennych zmaganiach, Akademia Opiekunów oraz DPS Helclów rozpoczęły projekt „Poradnia opiekunów rodzinnych przy DPS Helclów w Krakowie” w pełni finansowany ze środków dzielnicowego budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. W ramach projektu, w każdą środę odbywają się darmowe szkolenia, które mają pomóc opiekunom w prawidłowej i przynoszącej jak najmniej trudności opiece nad podopiecznym. 

To doskonała pomoc dla członków rodzin i innych osób prywatnych zajmujących się osobami starszymi, dlatego zależy nam, by jak najwięcej osób z niej skorzystało. Będę więc ogromnie wdzięczna, za opublikowanie informacji na temat szkoleń na Państwa stronie. W załączeniu przesyłam więcej szczegółów dotyczących projektu oraz zbliżających się, kwietniowych warsztatów.

Szczegółowe informacje

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA SCHECHTEL-MĄCZKA
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także