Komunikat archiwalny

Warsztaty pisania dla seniorów

Warsztaty pisania dla seniorów
Fot. Kraków Bez Barier

To będzie lato pełne literatury! Zapraszamy seniorów, którzy chcą i lubią pisać, na dwumiesięczny kurs. Podczas sześciu spotkań nadarzy się okazja zarówno do dyskusji, jak i wypróbowania swoich pisarskich sił w różnych gatunkach literackich.

Razem z prowadzącą, Katarzyną Kubisiowską, wybierzemy się w podróż po literaturze. Zaczniemy od wierszy Anny Świrszczyńskiej i jej cyklu Jestem baba. Zastanowimy się, czym różni się „bycie babą” dziś i 40 lat temu. Jednocześnie będziemy ćwiczyć niełatwą, lecz konieczną sztukę redukcji tekstu.

Kolejnym przystankiem będzie reporterska biografia – Marlene Angeliki Kuźniak i warsztaty z wybierania tematów swoich tekstów czy książek. W dalszej części porozmawiamy, jak przenikają się w prozie autobiograficznej wyobraźnia z rzeczywistością. Nauczymy się pisać o emocjach i wybierać formę odpowiednią do tematu. Cała podróż zakończy się opowiadaniami Mircei Cărtărescu i ćwiczeniami ze sztuki zadawania pytań.

 

Daty: 20.07, 27.07, 3.08, 10.08, 17.08, 24.08

Czas trwania: 12.00 - 17.00

Liczba dostępnych miejsc: 12

Cena warsztatów: 100 zł

prow. Katarzyna Kubisiowska – dziennikarka, pisarka, nauczycielka pisania. Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka książek "Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon" oraz "Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych". Autorka książek "Rak po polsku" oraz biografii "Pilch w sensie ścisłym".

Kurs potrwa dwa miesiące i obejmie sześć sobotnich zjazdów. Zapisy trwają do 15 lipca lub do wyczerpania miejsc.

zapisy: pisz@miastoliteratury.pl

Link: http://pisz.miastoliteratury.pl/warsztaty/warsztaty-pisania-dla-seniorow/  

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA SCHECHTEL-MĄCZKA
Podmiot publikujący: Bez barier
Zobacz także