Rynek nieruchomości

Kraków jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów, którzy doceniając atuty naszego miasta przyczyniają się do dynamicznego rozwoju rynku nieruchomości. Korzystne położenie geograficzne, bliskość lotniska, dostępność wysoko wykwalifikowanych pracowników – absolwentów licznych krakowskich uczelni oraz przyciągająca turystów uroda i niezwykły klimat Krakowa, stanowią nasz największy potencjał i sprzyjają decyzjom o rozpoczęciu inwestycji.

Rynek nieruchomości
Fot. Piotr Krochmal

W ostatnich latach znaczący wzrost inwestycji odnotowano zwłaszcza w segmencie rynku biurowego, na co ogromny wpływ, poza innymi czynnikami, miała także aktywność firm z sektora BPO/SSC. Obecnie w Krakowie podaż nieruchomości tego typu jest największa wśród polskich miast regionalnych.

Równie szybko rozwija się rynek hotelowy – wzrost liczby turystów odwiedzających miasto, systematycznie przekłada się na większą liczbę inwestycji w tym segmencie. Nasze miasto posiada najwięcej skategoryzowanych hoteli w Polsce.

Na uwagę zasługuje także rynek mieszkaniowy i budownictwo deweloperskie, dzięki któremu od 2004 roku jest oddawanych do użytku coraz więcej nowych mieszkań.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w Krakowskim Rynku Nieruchomości, wydawnictwie Wydziału Rozwoju Miasta, opisującym stan rynku powierzchni komercyjnych, mieszkaniowych i gruntów w naszym mieście.

 

KRN2018 PL okładka Krakowski Rynek Nieruchomości 2018 – powierzchnie komercyjne

(publ. 2019) [pdf 3,5 MB]

KRN2017 PL cover Krakowski Rynek Nieruchomości 2017 (wyd. 2018) [pdf 6,8 MB]

KRN2016 PL coverKrakowski Rynek Nieruchomości 2016 (wyd. 2017) [pdf 11,88 MB]

 

 

 

 

 

 

 

nieruchomości zdjęcie 2 nieruchomości zdj 4

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGATA CHEŁSTOWSKA
Podmiot publikujący: Wydział Strategii Planowania i Monitorowania Inwestycji