Aktualności

Posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego

Kolejne posiedzenie Rady Budżetu Obywatelskiego odbędzie się 13 stycznia 2017 r., g. 16.30, sala Portretowa, Plac Wszystkich Świętych.

Zostań członkiem Rady Budżetu Obywatelskiego

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa informuje o możliwości wejścia w skład Rady Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Budżet obywatelski – jest o czym rozmawiać!

„Po co nam budżet obywatelski?” – debata pod takim tytułem zainaugurowała we wtorek, 20 września, cykl otwartych spotkań na temat krakowskiego budżetu obywatelskiego, organizowanych przez Centrum Obywatelskie. Edukacja, samorządność, współdecydowanie, deliberacja, priorytety, potrzeby – te wątki przewijały się najczęściej, zarówno w wypowiedziach panelistów, jak i w dyskusji z publicznością. Debata otwarcia przyniosła pogłębione spojrzenie na ten mechanizm partycypacji, którego w Krakowie uczymy się od trzech lat.

„Dzień sąsiada” w Nowej Hucie – kiedy kolejne pikniki?

W Nowej Hucie realizowany jest w tym roku projekt „Dzień sąsiada”. To cykl pikników integracyjnych dla mieszkańców dzielnicy, które odbywają się dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego. Projekt został zgłoszony w zeszłorocznej edycji BO. – Jeżeli pogoda dopisze, to w sierpniu i we wrześniu odbędą się jeszcze trzy spotkania sąsiedzkie, dwa zaplanowane w projekcie i jeden dodatkowy, ponieważ mieszkańcom idea międzypokoleniowych spotkań na wolnym powietrzu niezwykle się spodobała – mówi Łukasz Gacek z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który realizuje to zadanie.

Zapraszamy do Czyżyn na jogę w plenerze

Joga zyskuje ostatnio na popularności, szczególnie spotkania organizowane na wolnym powietrzu pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Dlatego wszystkim krakowianom i gościom – miłośnikom jogi, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym, przypominamy, że takie zajęcia odbywają się w Parku Lotników Polskich w Czyżynach w każdy weekend. Tak będzie aż do połowy września.

Obywatelskie pomysły na Nową Hutę

Mieszkańcy Nowej Huty wyłonili w tegorocznym głosowaniu na budżet obywatelski cztery projekty, które zostaną zrealizowane w 2017 r. – za łączną kwotę 50 tys. zł. Największe poparcie uzyskała inicjatywa „Wspieraj swój lokalny klub”. Dzięki niej do piłkarskiego Hutnika trafi 30 tys. zł, z których klub pokryje koszty wynajmu miejskiego stadionu przy Suchych Stawach za sezon 2016/2017.

Budżet obywatelski: znamy realizatorów projektów ogólnomiejskich w 2017 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Wydział Sportu UMK będą głównymi realizatorami projektów ogólnomiejskich wybranych w tegorocznym głosowaniu na budżet obywatelski Krakowa. Prezydent Jacek Majchrowski, zarządzeniem nr 2011/2016 z 29 lipca 2016 r., określił lata realizacji poszczególnych zadań oraz jednostki odpowiedzialne za ich wykonanie.

Skrzydła Krakowa: decyzja w drugiej połowie lipca

W związku z wątpliwościami natury formalno-prawnej dotyczącymi projektu pn. „Skrzydła Krakowa” (BO.OM.167/16), który w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego wygrał w głosowaniu krakowian, ostateczna decyzja w sprawie zostanie podjęta przez Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego po 18 lipca br.