Kolejny emocjonujący wieczór za nami. W środę, 21 czerwca, na stadionie Cracovii zmierzyły się reprezentacje Niemiec i Danii, walczące o mistrzowskie laury podczas finałowego turnieju UEFA EURO U21. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla naszych zachodnich sąsiadów.

Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie spotkania. Najpierw do bramki Duńczyków trafiła Davie Selke (53′). Dwadzieścia minut później wynik na 2:0 podwyższył Marc-Oliver Kempf. Trzecia bramka dla Niemców padła po kolejnych sześciu minutach. Jej autorem był Nadiem Amiri.

W trakcie meczu zobaczyliśmy aż sześć żółtych kartek. Otrzymali je Niemcy: Gideon Jung, Jeremy Toljan i Niklas Stark, a także Duńczycy: Lasse Vigen Christensen, Mikkel Duelung i Patrick Banggard.

Spotkanie na stadionie Cracovii obserwowało blisko 9300 widzów.

W Mistrzostwach walczy 12 reprezentacji: Polski, Niemiec, Czech, Danii, Włoch, Słowacji, Szwecji, Anglii, Portugalii, Serbii, Hiszpanii i Macedonii. Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej, Kraków znalazł się wśród sześciu miast-gospodarzy tej imprezy. Oprócz stolicy Małopolski, młodzi piłkarze będą rywalizować w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Lublinie i Tychach.

W Krakowie rozgrywane są mecze eliminacyjne grupy C (znalazły się w niej reprezentacje Niemiec, Czech, Danii i Włoch), półfinał oraz finał imprezy. Drużyny grają na stadionie miejskim przy ul. Kałuży. W naszym mieście i okolicach wytypowano również kilka obiektów, które pełnią funkcję centrów treningowych dla poszczególnych reprezentacji i wszystkich sędziów prowadzących mecze turniejowe. Są to stadiony miejskie przy ul. Reymonta 22, na Suchych Stawach, obiekty Garbarni, Górnika Wieliczka oraz stadion OSiR-u w Zabierzowie.

30 czerwca o godz. 20:45 w Krakowie

Więcej informacji na temat turnieju UEFA EURO U21 Polska 2017 można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.u21poland.com.