Aktualności

Ruszają Darmowe Konwersacje Językowe z AEGEE Kraków

Rusza program Darmowych Konwersacji Językowych z AEGEE Kraków. To bezpłatne zajęcia dla studentów, skupiające się na rozwijaniu praktycznych umiejętności związanych z nauką języka – uczymy się więc mówienia, a nie nudnych regułek.

Środowe dyżury z pomocą dla nastolatków

„Strefa nastolatka” – tak nazywa się nowe miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli anonimowo uzyskać życzliwą i fachową pomoc w problemach i trudnych sytuacjach. Strefa ruszy 29 marca jako pilotażowy projekt prowadzony przez Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” i  Krakowskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych, w partnerstwie z Urzędem Miasta Krakowa.

Kto zostanie Krakowskim Mistrzem Ortografii?

Mnóstwo trudnych słów i pułapek ortograficznych czeka na uczestników III Dyktanda Krakowskiego, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 marca, w Auditorium Maximum UJ. Początek wydarzenia o godzinie 10.00. W tym roku ortograficzne wyzwanie podejmie około pół tysiąca osób z całej Polski, a także z zagranicy. Po raz pierwszy, dzięki specjalnej transmisji, dyktando napiszą również internauci.

Chcesz gotować jak Hiszpanie? Ucz się u nich!

Ruszyła rekrutacja do 5. edycji międzynarodowego projektu „Gotuj po hiszpańsku!”. Jeśli mieścisz się w przedziale 18–35 lat, masz wykształcenie co najwyżej średnie, nie pracujesz i chcesz zdobyć doświadczenie w zawodzie kucharza specjalizującym się w kuchni śródziemnomorskiej – ta oferta może być dla Ciebie życiową szansą.

Trwa najbardziej zespołowy konkurs wiedzy o Krakowie

Około 3 tysiące dzieci z Krakowa i okolic, czyli 120 szkół, bierze w tym roku udział w konkursie „Krakus”, który organizowany jest już po raz piąty. Z roku na rok rośnie liczba uczestników pochodzących z podkrakowskich miejscowości. Przyciąga ich przede wszystkim atrakcyjna formuła zawodów – uczniowie nie tylko czytają literaturę, ale też gromadzą wiedzę potrzebną do finału w sposób aktywny i zespołowy – przez uczestnictwo w lekcji muzealnej i grze terenowej.

Przyjdź na Dzień Otwarty UJ i poznaj ReMiT

Już w najbliższy piątek w Auditorium Maximum przy ul. Krupniczej 33 odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na stoisku Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych będzie można zapoznać się z nową specjalizacją - ReMiT-em, czyli Relacjami Międzykulturowymi w Turystyce.

„Jedenastka” od ponad stu lat kształci małych krakowian

Szkoła Podstawowa nr 11, mieszcząca się na ul. Miodowej 36, w charakterystycznym, dużym budynku z ciemnej cegły, jest jedną z najstarszych w Krakowie. Zaczynała jako czteroklasowa szkoła tylko dla chłopców, a obecnie w 10 oddziałach kształci i wychowuje 180 uczniów i uczennic. W tym roku świętuje 130-lecie działalności. W uroczystym jubileuszu wziął dziś udział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Klasówka Powstańcza tym razem w Krakowie
Komunikat archiwalny 2017-03-20

Druga edycja Klasówki Powstańczej dla osób publicznych odbędzie się już dziś w Krakowie. W stolicy Małopolski, w Auli im. S. Wyspiańskiego PWST na pytania będą odpowiadać m.in. parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni i artyści. W blisko 150 szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z pięciu województw: śląskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego oraz czeskiego Zaolzia swoją wiedzę sprawdzą uczniowie, a w internecie będą mogli zrobić to wszyscy chętni. To wydarzenie odbędzie się już dziś.

Etnokalendarz - weekendowe warsztaty rodzinne w Muzeum Etnograficznym

„Etnokalendarz” to cykl warsztatów rodzinnych organizowanych przez Muzeum Etnograficzne, które skierowane są do dzieci oraz ich dorosłych opiekunów. W tym roku muzeum zaprasza na spotkania inspirowane rytmem pór roku, zwyczajów związanych z kalendarzem świąt i obrzędów dorocznych. Najbliższe warsztaty w ten weekend będą zatem bardzo wiosenne!

Wagary na rowerach
Komunikat archiwalny 2017-03-17

We wtorek 21 marca uczniowie kilku krakowskich szkół uczczą pierwszy dzień wiosny przejazdem na rowerach przez Kraków. Zgodnie z tradycją, Szkoła Podstawowa nr 1 im. KEN w Krakowie wraz ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów organizuje Wagary na rowerach (Powitanie wiosny na rowerach). Wydarzenie odbywa się w ramach projektu STARS, zachęcającego uczniów, rodziców i nauczycieli do dojeżdżania do szkoły rowerem.