Aktualności

Młodzi wobec wyzwań dla euroazjatyckiego bezpieczeństwa

Międzynarodowa konferencja „Młode pokolenie wobec wyzwań bezpieczeństwa w Europie i Azji” (The Young Generation Confronted with the Security Challenges in Europe and Asia) odbędzie się w dniach 4-5 grudnia na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas konferencji naukowcy z polskich i zagranicznych ośrodków akademickich wygłoszą wystąpienia na tematy powiązane z różnymi aspektami bezpieczeństwa. Panele dyskusyjne dotyczyć będą m.in. kwestii prawnych, militarnych, socjologicznych, politycznych czy ekologicznych wyzwań dla bezpieczeństwa.

Czwarta edycja Open Eyes Economy Summit już za nami

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Wkrótce forum Life Science Open Space

Międzynarodowe spotkanie specjalistów z obszaru biotechnologii i zdrowia odbędzie się już we wtorek, 26 listopada. To właśnie tego dnia Centrum EXPO Kraków wypełni się pasjonującymi rozmowami o najciekawszych trendach podnoszących jakość życia.

Otwarcie odnowionej filii nr 51 Biblioteki Kraków

Zmieniony wystrój, nowe wyposażenie i ponad 32 tys. książek dla dzieci i dorosłych, w tym również gry planszowe – tak będzie wyglądała wyremontowana filia nr 51 Biblioteki Kraków, która zlokalizowana jest na os. Kalinowym 4. Oficjalne otwarcie odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 12.00. 

Już wkrótce święto młodzieżowego wolontariatu

W Krakowie kilka tysięcy młodych ludzi jest wolontariuszami. To dla nich, a także dla tych, którzy chcą zaangażować się w działania charytatywne w dniach 4-6 grudnia odbędą się I Młodzieżowe Dni Wolontariatu: spotkania, warsztaty oraz szkolenia organizowane przez różne jednostki.

Warsztaty dla dzieci w Aptece pod Orłem

Apteka pod Orłem zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie warsztatowe z cyklu „Tajemniczy kufer”. W najbliższą niedzielę, 24 listopada, o godz. 10.30 tematem zajęć będą tabletki, syropy, zioła, napary, krople, maści i witaminy.

I Krakowska Konferencja Genealogiczna

Genealogia, jedna z głównych nauk pomocniczych historii, stała się w ostatnich dekadach swego rodzaju fenomenem w badaniach nad człowiekiem oraz jego historią i to na wielu płaszczyznach. To właśnie jej poświęcona będzie pierwsza w Krakowie konferencja naukowa, połączona z warsztatami genealogicznymi pt. „Skąd przyszliśmy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”. I Krakowska Konferencja Genealogiczna odbędzie się między 28 a 29 listopada, w gmachu głównym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Z Panem Twardowskim na kopiec Kraka

Muzeum Podgórza zaprasza na kolejny nocny spacer na kopiec Kraka. Najbliższa okazja już w piątek, 29 listopada. Początek o godz. 19.00 przed siedzibą muzeum na ul. Powstańców Wielkopolskich 1 / Bolesława Limanowskiego 51.

Soft Skills Academy powraca

Największy w Małopolsce cykl darmowych szkoleń dla studentów w zakresie umiejętności miękkich powraca wraz z jubileuszową dziesiątą edycją niosąc ze sobą jeszcze więcej wartościowych zajęć niż dotychczas.

Ósmoklasiści na 100 proc. nagrodzeni!

Sześcioro krakowskich uczniów dokonało w tym roku nie lada wyczynu – na kwietniowym egzaminie ósmoklasisty uzyskali najwyższe możliwe wyniki, czyli po 100 proc. z każdego przedmiotu. W piątek, 15 listopada zdolnym krakowianom osobiście pogratulował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Podczas uroczystości w Pawilonie Wyspiańskiego prezydent wręczył uczniom ustanowione w tym roku nagrody „Ósmoklasista 100%” oraz drobne upominki i listy gratulacyjne.