Aktualności

Ogrodowe specjały – wykład z degustacją

Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida zaprasza w niedzielę, 24 czerwca, do Nowej Huty na wyjątkowy wykład poświęcony jadalnym roślinom ozdobnym. Wygłosi go Piotr Klepacki, pracownik Ogrodu Botanicznego UJ. Spotkaniu towarzyszyć będzie degustacja. Wstęp jest wolny.

Wielokulturowy piknik szkolny na Senatorskiej
Komunikat archiwalny 2018-06-23

Dzisiaj, 23 czerwca, na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 18 odbywa się Piknik Wielokulturowy „Kraków różnorodnie – Zwierzyniecki Piknik Integracyjny”. Wydarzenie to jest wspólną inicjatywą szkoły i Fundacji Wspierania Kultury i Języka Polskiego im. Mikołaja Reja. – Chcemy w ten sposób przywitać wakacje – mówi Agnieszka Chyc-Sobczyk, dyrektor placówki. – Jest to też okazja do integracji środowiska szkolnego i lokalnego.

Witajcie, wakacje!

22 czerwca około 75 tys. uczniów krakowskich, samorządowych szkół podstawowych i ponadpodstawowych pożegnało rok szkolny 2017/2018 i rozpoczęło upragnione wakacje. Dla tych, którzy zamierzają spędzić lato w Krakowie, miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych. Zachęcamy do odwiedzania zakładki „Lato w mieście”.

Miasto przekaże lektury przyszłym ośmioklasistom

Po wakacjach w szkolnych ławkach zasiądzie pierwszy rocznik ósmoklasistów. Szkolne biblioteki, z których będą korzystać od września, w najbliższych dniach otrzymają od miasta książki składające się na obowiązujący kanon lektur dla klas VIII. Między 25 a 29 czerwca Miejskie Centrum Obsługi Oświaty rozwiezie książki do 127 samorządowych szkół podstawowych.

Przejazdy dla uczniów w wakacje tylko z ważnym biletem

Po zakończeniu roku szkolnego, a dokładnie od 1 lipca do 31 sierpnia, uczniowie krakowskich szkół powinni podróżować komunikacją miejską tylko z ważnym biletem.

W Krakowie skutecznie pomagają dyslektykom

XIV Liceum Ogólnokształcące oraz Gimnazjum nr 14 po raz drugi otrzymały certyfikat „Szkoły przyjaznej uczniom z dysleksją”, a tym samym potwierdziły wysoką skuteczność w diagnozowaniu tej przypadłości i organizowaniu wsparcia dla uczniów nią dotkniętych.

Akcja „Lato w szkole” 2018

Co roku krakowskie samorządowe szkoły podstawowe organizują dla uczniów wypoczynek stacjonarny w ramach akcji „Lato w szkole”. Ofertę zajęć na te wakacje przygotowało 78 samorządowych szkół podstawowych, w tym 5 specjalnych. Wydział Edukacji UMK szacuje, że skorzysta z niej około 9,7 tys. dzieci. Przewidywany koszt akcji to ponad 1,2 mln zł.

„Być jak Brzechwa” – weź udział w konkursie!

Dworek Białoprądnicki ogłasza konkurs „Być jak Brzechwa”. Zadaniem uczestników jest stworzenie i zilustrowanie bajki, której bohaterami staną się postacie z utworów Jana Brzechwy, bądź sam autor.

Małopolska dla maturzystów – wyjątkowy koncert dla młodych

To będzie wyjątkowe wydarzenie. Pierwsze takie w historii, a do tego zupełnie bezpłatne. W jednym miejscu spotkają się wszyscy tegoroczni małopolscy maturzyści. Po miesiącach ciężkiej nauki, nieprzespanych nocach, a w końcu wielkim teście wiedzy – egzaminie dojrzałości – czas na odpoczynek i dobrą zabawę. Już w sobotę, 23 czerwca w TAURON Arenie Kraków specjalnie dla nich zagrają topowe, polskie gwiazdy: Margaret, Kamil Bednarek i Afromental. Małopolska już dziś zaprasza maturzystów na ten niepowtarzalny koncert.

Kraków szkoli trenerów do walki z uzależnieniami

W magistracie trwa trzecia konferencja szkoleniowa z cyklu „Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację”. Bierze w niej udział prawie 300 trenerów i instruktorów sportowych, współpracujących z Gminą Miejską Kraków. Uczestników zgromadzonych w sali Obrad RMK przywitała zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król.