Aktualności

Przywitaj wakacje w ICE Kraków
Komunikat archiwalny 2017-06-24

Wczoraj skończył się rok szkolny, a zaczęły wakacje. To idealny czas, żeby w towarzystwie całych rodzin i najmłodszych powitać lato w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Nadchodzi kolejny rodzinny piknik z serii „Dzień dobry ICE Kraków”! Plecenie wianków, pokazy służb mundurowych, projekcja filmu animowanego, „Dyskoteka Młodego Człowieka”, warsztaty dizajnu i warsztaty kulinarne. Do zobaczenia dziś od godziny 10.00!

Pyłochwytne rośliny trafią do szkół

Znamy wyniki aukcji „Rośliny kontra smog”, w której wzięli udział krakowianie. Wspólnymi siłami mieszkańcy zebrali 5700 złotych. W zamian krakowskie szkoły otrzymają ponad 40 tys. zł na zakup antysmogowych roślin. Autorami projektu byli Urząd Miasta Krakowa, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Łukasz Wantuch, radny miasta Krakowa.

Nadeszły wakacje!

Uroczyste apele, podziękowania i rozdanie świadectw – tak wyglądał piątek w krakowskich szkołach. 23 czerwca ponad 90 tys. uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zakończyło rok szkolny 2016/2017. Przed nimi dwa miesiące upragnionych wakacji. Dla tych, którzy zamierzają spędzić lato w Krakowie, miejskie instytucje przygotowały bogatą ofertę zajęć sportowych, kulturalnych i rekreacyjnych.

Sukces krakowskiej wolontariuszki

Katarzyna Dudek, tegoroczna maturzystka z II Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, znalazła się wśród ośmiu laureatów w ogólnopolskim finale XXIII Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”. Licealistka reprezentowała w nim stolicę Małopolski.

Trwa uzupełniający nabór do szkół podstawowych

Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do wybranych szkół podstawowych w pierwszym terminie, mogą uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej, która rozpoczęła się 20 czerwca. Aktualne informacje o liczbie wolnych miejsc są dostępne na stronach internetowych serwisu rekrutacyjnego Elemento.

Wielki finał Akademii Młodego Krakowianina

We wtorek, 21 czerwca, park Jordana zamienił się w strefę edukacji i dobrej zabawy. Uczniowie z 20 krakowskich szkół uczestniczyli w finale Akademii Młodego Krakowianina - pilotażowego projektu realizowanego przez Miasto Kraków.

Nauczyciele nie są sami w trudnych sytuacjach
Komunikat archiwalny 2017-06-19

Zakończyła się druga edycja pilotażowego projektu „Nie jesteś sam – wsparcie nauczyciela w pracy z uczniem z problemami psychicznymi i zaburzeniami emocjonalnymi”. 19 czerwca w magistracie 47 nauczycieli odebrało certyfikaty ukończenia rocznego kursu.

Młodzieżowa gala w ICE Kraków
Komunikat archiwalny 2017-06-16

W poniedziałek, 19 czerwca podczas gali Młodzieżowych Liderów Krakowa podsumowane zostaną działania realizowane przez Urząd Miasta Krakowa w ramach programu aktywizacji społecznej młodzieży „Młody Kraków”. Gala odbędzie się w sali kameralnej ICE Kraków o godz. 12.00.

Kontrolerzy przypominają o zasadach bezpłatnych biletów dla uczniów

Od środy 14 czerwca umundurowani kontrolerzy biletów przypominają uczniom i rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Nowe przedszkole na ul. Na Zakolu Wisły już otwarte

13 czerwca uroczyście otwarto nowe miejsce przedszkolne należące do sieci publicznych placówek Hop Kids. Mieści się ono w Podgórzu, przy ul. Na Zakolu Wisły 12d, i jest w stanie przyjąć 100 dzieci w różnym wieku (od 2,5 do 6 lat). Ma do dyspozycji pięć sal dydaktycznych i dwa ogródki. Znajdą w nim miejsce także dzieci, które nie dostały się do samorządowego przedszkola znajdującego się przy ul. Myśliwskiej.