Aktualności

Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa i Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zapraszają na kolejną konferencję szkoleniową z cyklu „Profilaktyka uzależnień wśród dzieci i młodzieży poprzez sport i edukację”, która odbędzie się we wtorek, 25 września, w godz. 8.00 – 15.30, w hali sportowej 100-lecia KS Cracovia na ul. Focha 40.

Warsztaty „Dziedzictwo renesansu” w Willi Decjusza

Stowarzyszenie Willa Decjusza zaprasza na warsztaty edukacyjne pt. „Dziedzictwo renesansu”, które odbędą się w dniach od 23 do 26 sierpnia. Ideą wydarzenia jest zaangażowanie odbiorców w poznawanie dziedzictwa kulturowego oraz budowanie świadomości potrzeby ochrony obiektów zabytkowych.

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na dzień otwarty

Pokazowe zajęcia i warsztaty, a także moc innych atrakcji: fotobudka, kino sferyczne, rodzinne warsztaty kulinarne, koncert przebojów lat 50. i 60., a do tego wspólne poszukiwanie skarbów i wata cukrowa na powitanie. Centrum Kultury Podgórza zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na dzień otwarty, który odbędzie się w sobotę, 8 września, w godz. 10-21 na ul. Sokolskiej 13. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

W AGH powstał robot, który gra na ukulele

Motywy muzyczne z „Ojca Chrzestnego”, „Piratów z Karaibów” czy „Requiem dla snu” - te i wiele innych melodii potrafi zagrać na ukulele robot skonstruowany przez studentów z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. UkuRobot, bo tak została nazwana konstrukcja, już zyskał rozgłos w międzynarodowych mediach.

Matematyczne sukcesy w Rumunii

Sześciu uczniów, w tym trzech z Krakowa, reprezentowało Polskę na 59. Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej w Rumunii (3–14 lipca). Polska ekipa zajęła 9. miejsce w klasyfikacji drużynowej, kończąc zmagania z najwyższym wynikiem w Unii Europejskiej i trzecim w Europie.

Miejskie inicjatywy walczą o Słoneczniki 2018

Portal CzasDzieci.pl ogłosił już listę inicjatyw dla dzieci i młodzieży nominowanych w plebiscycie Słoneczniki 2018 w Krakowie. Znalazło się wśród nich wiele przedsięwzięć zrealizowanych od lipca 2017 do czerwca 2018 r. przez miejskie instytucje: muzea, ośrodki i domy kultury, teatry i biblioteki. Do 9 września, za pomocą specjalnego formularza, rodzice mogą głosować na najbardziej wartościowe wydarzenia.

Rozwijaj pasje z Centrum Młodzieży!

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza w nowym roku szkolnym na zajęcia artystyczne, edukacyjne i sportowe – 20 sierpnia rozpocznie się rekrutacja, a do wyboru jest kilkadziesiąt propozycji, w tym wiele nowości. Najmłodsi, nawet dwulatki, starsze dzieci i młodzież – każda grupa wiekowa została uwzględniona w tej ofercie.

Międzynarodowy sukces krakowskich uczniów
Komunikat archiwalny 2018-08-08

Polscy uczniowie, w tym dwaj krakowianie, zajęli czołowe miejsca w 50. Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej, która odbyła się w lipcu w Czechach i na Słowacji. Do kraju przywieźli cztery medale: trzy srebrne i jeden brązowy.

Duże zainteresowanie świadczeniami w Krakowie
Komunikat archiwalny 2018-08-03

Do 2 sierpnia złożono 15 101 wniosków o świadczenie „Rodzina 500+”, wydano decyzje administracyjne w 12 175 postępowaniach. Podobnie z przyjętych 30 334 wniosków o świadczenie „Dobry start” 26 792 już zakończyło się przyznaniem świadczenia.

Wakacje w siodle
Komunikat archiwalny 2018-08-03

Krakowski Klub Jazdy Konnej zaprasza młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na „Wakacje w siodle” czyli zorganizowane zajęcia z podstawowego szkolenia jeździeckiego. Dla dzieci to możliwość przeżycia niezapomnianej przygody ze wspaniałymi zwierzętami, jakimi są konie.