Aktualności

Oświata krakowska w pigułce. Zobacz sprawozdanie

Z jakiej oferty edukacyjnej mogli korzystać w ostatnim roku mieszkańcy Krakowa? Jak poszło krakowskim uczniom na egzaminach końcowych? Jak zmieniało się oblicze szkół i placówek w naszym mieście? W jaki sposób była finansowana krakowska oświata? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi można znaleźć w sprawozdaniu „Oświata krakowska w roku szkolnym 2018/2019” przygotowanym przez Wydział Edukacji UMK.

Sprawdź, jakie atrakcje na ferie przygotowało miasto!

Rozpoczęły się ferie zimowe w Małopolsce. Dzieci, które spędzają ten czas w Krakowie, nie mogą narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywne spędzanie czasu na lodowisku i w Parku Wodnym. Z takich atrakcji skorzysta kilkadziesiąt tysięcy uczniów w Krakowie.

Akcja „Zima w szkole” to ferie z przygodą

W ramach akcji „Zima w szkole 2020” samorządowe szkoły podstawowe przygotowały dla najmłodszych krakowian, którzy spędzają ferie w mieście, bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania, a także dających możliwość odpoczynku przed kolejnym semestrem nauki. Ferie w Małopolsce trwają od 27 stycznia do 7 lutego.

Ferie zimowe w Muzeum Krakowa

Spędzasz ferie zimowe w Krakowie? Muzeum Krakowa przygotowało atrakcyjny program dedykowany każdej grupie wiekowej. Warsztaty, zajęcia plastyczne i wykłady – to ciekawe propozycje na pożyteczne spędzenie zimowej kanikuły w muzealnych placówkach położonych w różnych lokalizacjach Krakowa.

Feryjne szkolenia z profilaktyki uzależnień

Jak radzić sobie ze stresem, wyznaczać cele życiowe czy być asertywnym? Między innymi tego dowiedzą się uczestnicy feryjnych szkoleń w Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie.

Sukces młodych krakowskich cukierników, piekarzy i kucharzy!

W krakowskim Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego odbyły się eliminacje do dwóch prestiżowych ogólnopolskich turniejów, w których wyłaniani są najlepsi w kraju młodzi cukiernicy, piekarze i kucharze. Kolejny rok z rzędu świetnie spisali się reprezentanci gospodarza – aż sześcioro uczniów ZSPS przy ulicy Miechowity znalazło się w gronie laureatów.

Nowy żłobek przy ul. Bunscha

Od stycznia pięćdziesięcioro dzieci uczęszcza do nowego żłobka przy ul. Bunscha 12 prowadzonego na zlecenie Gminy Miejskiej Kraków. Dwudziestkę „maluszków” i trzydziestkę „starszaków” odwiedził prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Ferie w Muzeum AK
2020-01-24

Ferie zimowe to czas wypoczynku, a jeśli wypoczywać, to najlepiej aktywnie! Muzeum Armii Krajowej zaprasza wypoczywających uczniów oraz ich bliskich na warsztaty edukacyjne. Zajęcia odbędą się w siedzibie Muzeum w dwa kolejne piątki, 31 stycznia oraz 7 lutego.

Już wkrótce 14. edycja „semKRK”!

Na to wydarzenie z niecierpliwością czekają wszyscy pasjonaci marketingu internetowego. W piątek, 6 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odbędzie się 14. odsłona spotkań branżowych „semKRK”. Tym razem na scenie wystąpi siedmiu ekspertów, którzy podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami i przedstawią w swych prezentacjach najaktualniejsze zagadnienia z zakresu SEM i SEO.

75 lat po wyzwoleniu Auschwitz – dyskusja w muzeum Galicja

„Upamiętniając Zagładę. 75 lat po wyzwoleniu obozu Auschwitz-Birkenau: polskie i brytyjskie perspektywy i wyzwania” – to tytuł debaty organizowanej przez Żydowskie Muzeum Galicja i Ambasadę Wielkiej Brytanii w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 28 stycznia, o godz. 16.00 w siedzibie muzeum przy ul. Dajwór 18.