górne tło

Kraków podziemny dla seniorów

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Muzealnej Akademii 60+, które odbędzie się 8 lutego (środa) o godz. 17:00. Tym razem będzie to spotkanie z Łukaszem Walasem, kierownikiem Pracowni Rynku Podziemnego, który oprowadzi uczestników po trasie turystycznej Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, Podziemia Rynku.

Wraz z Łukaszem Walasem seniorzy będą mogli zagłębić się w przeszłość nieznaną, odkrytą na nowo, przywróconą Krakowowi po 1000 latach. Podczas wędrówki po Podziemiach Rynku dowiedzą się czym i jak handlowano w średniowiecznym Krakowie, jak te towary transportowano i jaki system miar wówczas obowiązywał. Odwiedzą przedlokacyjną osadę, która została spalona przez Tatarów w 1241 roku i przejdą przez wczesnośredniowieczne cmentarzysko.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona – organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację miejsc pod numerem tel. 12 619-23-48, Pracownia Rynku Podziemnego. Zbiórka: 8 lutego, godz. 16.50, przed wejściem do Podziemi Rynku od strony Bazyliki Mariackiej. (KF)