górne tło

Krakowska Karta Turystyczna

Jedna karta, wiele możliwości: Krakowska Karta Turystyczna to oszczędność czasu i pieniędzy. Karta ułatwia turystom pobyt w naszym mieście – zabytkowym, ale równocześnie pełnym życia.

 

Dwu- lub trzydniowa karta upoważnia posiadacza do bezpłatnych przejazdów w autobusach i tramwajach miejskich oraz bezpłatnych wstępów do ponad 40 muzeów i atrakcji krakowskich, takich jak np. Fabryka Schindlera, Muzeum Podziemia Rynku, wieża Ratuszowa, kościół Mariacki. Jest ważna w dziennej i nocnej komunikacji miejskiej. Karta trzydniowa występuje także ze specjalną opcją „Museum & Attraction Pass”, zawierającą wyłącznie bezpłatne wstępy do obiektów. Oferta krakowskich muzeów jest bogata i różnorodna, niektóre z nich zgromadziły prawdziwe unikaty, a siedziby mają w najcenniejszych zabytkach architektury.

Karta jest imienna i nie może być przekazywana innemu użytkownikowi. Jej ważność określają podpis posiadacza oraz data, którą nanosi sprzedawca. Okres ważności rozpoczyna się o godz. 00.00 w dniu oznaczonym na jej odwrocie i obowiązuje do godz. 23:59 dnia następnego w przypadku karty dwudniowej, bądź dnia trzeciego w przypadku karty trzydniowej. Karta jest plastikowa, na wzór karty kredytowej. Krakowską Kartę Turystyczną można nabyć w wybranych Punktach Informacji Turystycznej:

Więcej info na: www.krakowcard.pl

Pełna lista atrakcji.

Darmowy audioprzewodnik po Krakowie.