górne tło

Rowerem po Krakowie

Wavelo – rower miasta Krakowa

W 2016 roku Kraków gruntownie zmodernizował najstarszą w Polsce sieć rowerów miejskich. Długoletnią koncesję na zarządzanie systemem uzyskała firma BikeU – część działającej w ponad 100 krajach francuskiej Grupy Egis. Od jesieni 2016 roku po ulicach jeździ pilotażowa partia rowerów Wavelo, a docelowo działać będzie ponad 1500 nowoczesnych jednośladów i 150 stacji.

Wavelo jest nowym systemem rowerów miejskich, umożliwiającym szybkie i bezobsługowe wypożyczanie jednośladów. Rower można wypożyczyć i zwrócić na dowolnej stacji, jest to więc idealny sposób na przejazdy „w jedną stronę”. Najpierw należy wybrać plan abonamentowy i założyć konto w systemie. Koszt wypożyczenia zależy od rodzaju abonamentu. W pilotażowej fazie systemu dostępne są cztery plany abonamentowe, zawierające 60 lub 90 minut dziennie. Abonament 60-minutowy kosztuje 19 zł miesięcznie lub 179 zł przy płatności za cały rok z góry (oszczędność 49 zł). Abonament 90-minutowy kosztuje, odpowiednio, 24 lub 224 zł (oszczędność 64 zł). Rodzaje abonamentów będą sukcesywnie poszerzane. 

Aby wypożyczyć rower, należy się najpierw zarejestrować – przez internet lub aplikację mobilną. W trakcie rejestracji otrzymuje się 6-cyfrowy numer konta oraz PIN. Następnie, już na stacji, należy wprowadzić numer konta i PIN, a potem wyjąć blokadę i umieścić ją w uchwycie znajdującym się po lewej stronie roweru.

Cennik

Dodatkowe opłaty, jednolite dla wszystkich planów


Wszystkie niezbędne informacje, regulamin, cennik oraz system rejestracji i logowania są dostępne na stronie wavelo.pl

Zapraszamy także na nasz profil FB www.facebook.com/WaveloKrakow

dolne t�o