górne tło

Dialoguj na Festiwalu Nauki

Za sprawą Festiwalu Nauki  do soboty (12 maja) Rynek Główny będzie „naukowym miasteczkiem namiotowym”.  Tegoroczna edycja Festiwalu odbywa się pod hasłem   Teoria – Poznanie – Doświadczenie. Miasto zaprasza mieszkańców do namiotu Dialogu Społecznego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Przez wszystkie dni Festiwalu Nauki, w godzinach od 11.00 do 18.00 w namiocie Dialogu Społecznego na płycie Rynku Głównego od strony Ratusza, prowadzona będzie akcja edukacyjno - promocyjna. Prowadzone będą tam konsultacje społeczne Wstępnego Katalogu Inwestycji Miejskich na rok 2012, zbierane opinie mieszkańców na temat planowanych inwestycji, przeprowadzane ankiety oraz szkolenia e-learningowe.

 Na uczestników czekać będą także konkursy oraz inne atrakcje które mają zachęcić krakowian ich  do włączenia się w proces organizowanych przez Urząd Miasta Krakowa konsultacji społecznych. Odwiedzający namiot będą mogli zapoznać się z miejską platformą internetową www.dialoguj.pl poświęconą w całości konsultacjom społecznym w Krakowie oraz zapisać się na ciekawe i bezpłatne szkolenia e-learningowe.

 Obecność Dialogu Społecznego na Festiwalu Nauki jest częścią kampanii DIALOGUJ.PL, której celem jest aktywizacja mieszkańców Krakowa i zachęcenie ich do czynnego włączenia się w konsultacje społeczne, przede wszystkim prowadzone za pośrednictwem miejskiego portalu konsultacji społecznych www.dialoguj.pl

Podczas tegorocznego, dwunastego Festiwalu Nauki na uczestników czeka wiele innych atrakcji, m.in.panele dyskusyjne, prezentacje, warsztaty, wycieczki, występy, spektakle. Centrum wydarzeń w postaci Festynu Nauki zlokalizowane jest tradycyjnie na płycie Rynku Głównego oraz na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12.

Będzie można porozmawiać z naukowcami, studentami i innymi osobami zaangażowanymi w organizację Festiwalu. Odważniejsi będą mogli wykonać proste doświadczenia, eksperymenty lub pomiary. Akademia Sztuk Pięknych, podobnie jak w ubiegłym roku, zaprezentuje na Rynku Głównym projekcję wideo w technice mapowania. W tegorocznym Festiwalu, oprócz krakowskich uczelni, udział biorą także instytucje zaproszone: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Ogród Doświadczeń, Instytut Botaniki im. Władysława Szafera PAN, Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie, Instytut Francuski w Krakowie,  British Council, Włoski Instytut Kultury w Krakowie oraz Teatr Groteska.

Wydarzenie co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Wśród nich są zarówno mieszkańcy Krakowa jak i turyści. Więcej informacji pod adresem : www.festiwalnauki.krakow.pl (JD/KS)