górne tło

Narodowe Centrum Rugby 7 już otwarte

Trzy boiska, szatnie, sztuczne oświetlenie, trybuny... Na osiedlu Lubocza w Krakowie prezydent Jacek Majchrowski otworzył w piątek (14 listopada) Narodowe Centrum Rugby 7.

Obiekt stanie się głównym ośrodkiem przygotowań polskiej kadry narodowej (od igrzysk w Rio de Janerio 2016 siedmioosobowa odmiana rugby będzie dyscypliną olimpijską). Z boisk korzystać będą również mieszkańcy Krakowa, uczniowie szkół Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie oraz kluby i stowarzyszenia.

Narodowe Centrum Rugby 7 składa się z trawiastego boiska głównego (100x70 m) z przeznaczeniem do gry w rugby, które może być także wykorzystywane do gry w piłkę nożną, boiska treningowego i boiska wielofunkcyjnego do innych gier zespołowych (koszykówka, siatkówka) i organizowania imprez oraz budynku zaplecza szatniowo-socjalnego ze świetlicą. Dwa boiska mają sztuczne oświetlenie. Przy głównym znajdują się także modułowe trybuny.

W ramach inwestycji wykonano m.in. wewnętrzną linię zasilającą do budynku, wybudowano instalację kanalizacji sanitarnej, instalację odwodnienia boisk i kanalizacji opadowej ze zbiornikiem retencyjnym oraz wykonano szereg innych prac związanych z boiskami i budynkiem zaplecza,  wyremontowana została droga wewnętrzna, na terenie obiektu powstały ciągi piesze i miejsca parkingowe.

Całkowity koszt budowy NCR 7 na os. Lubocza wyniósł 6 811 213,11 zł brutto, w tym 3 736 101,11 zł z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz 3 000 000, 00 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki - z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i 75 112, 00 zł dofinansowania na kolektory słoneczne (tzw. solary) z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - ze środków unijnych.

dolne t�o