górne tło

Miłośnikom jazzu nawet deszcz nie straszny!

Nawet niewielka ulewa nie zniechęciła miłośników jazzu do udziału w koncertach w ramach Nocy Jazzu, która odbyła się w miniony weekend. O godzinie 18:00 na Małym Rynku zainaugurowano wydarzenie, które jak co roku cieszyło się wielką popularnością! Gościem specjalnym 9. edycji Nocy Jazzu był znany szerszej, niż tylko jazzowa, publiczności – Michał Urbaniak.

Noc Jazu to impreza organizowana w ramach cyklu „Krakowskie Noce”. Zainaugurowana została w 2007 roku podczas jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa. W trakcie tej szczególnej Nocy prezentowane są różne gatunki jazzu w wykonaniu wybitnych artystów z całego świata. Koncerty odbywają się w miejscach dobieranych indywidualnie do charakteru muzycznych przedsięwzięć.

Fani muzyki jazzowej wysłuchali w sumie 22 koncertów w różnych lokalizacjach. Wystąpili m. in.: francuski zespół Electro Deluxe, który rozgrzał krakowską publiczność podczas koncertu na Małym Rynku, Kuba Badach zaśpiewał najsłynniejsze utwory Phila Collinsa i Andrzeja Zauchy zaaranżowane na jazzowo, a także zaprezentował jazzowy evergreen „Summertime”. Koncerty jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Po koncercie inauguracyjnym 9. Edycję Nocy Jazzu melomani mogli rozejść się po Krakowie, aby posłuchać jazzu w wykonaniu wielu wybitnych Artystów.

A już we wtorek w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się koncert Herbiego Hancocka.

dolne t�o