górne tło

Derby Krakowa na remis

W 190. Derbach Krakowa rozegranych w ramach 2. kolejki Ekstraklasy Cracovia zremisowała 1-1 (1-1) na własnym stadionie z Wisłą. Goście objęli prowadzenie już w 3. minucie za sprawą Krzysztofa Mączyńskiego, a dziewięć minut później wyrównał Mateusz Cetnarski.

Mecz stał na wysokim poziomie piłkarskim i remis był najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Na trybunach zasiadło blisko 13 tysięcy kibiców.

- Musimy przyjąć ten remis. Chciałbym podziękować swoim zawodnikom za walkę i zaangażowanie, mecz kosztował nas wiele zdrowia. Z tego co pamiętam derby nie porywały publiczności, a ten mecz dzisiejszy mógł się podobać: były sytuacje, emocje i to jest najważniejsze - stwierdził po derbowym remisie trener Wisły Kraków Kazimierz Moskal.

Jacek Zieliński z Cracovii tak podsumował spotkanie: - Dużo szumu i zamieszania było przed meczem derbowym. Remis jest wynikiem satysfakcjonującym dla obydwu stron. Lepiej mieć dwóch rannych, niż jednego zabitego. Zbyt luźno weszliśmy w mecz i musieliśmy gonić wynik. To nie są zespoły z grupy spadkowej. Zdajemy sobie sprawę z popełnianych błędów, ale mieliśmy takiego przeciwnika, który te błędy na nas wymuszał.