górne tło

Laury dla wybitnych twórców – wręczono Nagrody Miasta Krakowa 2015

Marian Dziędziel, prof. Jerzy Kucia, Bronisław Maj, Joanna Olczak–Ronikier oraz prof. Adam Wsiołkowski – to laureaci Nagród Miasta Krakowa, które zostały wręczone we wtorkowe popołudnie w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Prezydent Jacek Majchrowski wręczył także pięć wyróżnień za prace dyplomowe. Nagrody Miasta Krakowa przyznaje się w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań, mających związek z naszym miastem.

Nagrody Miasta Krakowa mają wieloletnią tradycję - po raz pierwszy przyznane zostały w 1530 roku. W tym roku komisja pod przewodnictwem prof. dra hab. Andrzeja Białasa przyznała Nagrody w kategorii kultura i sztuka (w pozostałych dziedzinach Komisja nie wybrała laureatów), oraz wyróżnienia za prace dyplomowe, które otrzymali: Anna Adamczyk (UR) za pracę magisterską pt. „Projekt koncepcyjny rekompozycji Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata w Krakowie”, Marlena Biczak (ASP) za pracę „Półmrok”, Agata Kot (AGH) za pracę magisterską pt. „Analiza przyczyn występowania ponadnormatywnych stężeń pyłu PM10 i PM2,5 w powietrzu w Krakowie”, Izabela Krzeptowska–Moszkowicz (UR) za pracę dyplomową „Kocepcja zagospodarowania otoczenia przy Collegium Godlewskiego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie” oraz Klaudia Sanek (PK), autorka pracy magisterskiej pt. „Ogrody Krakusa. Koncepcja rewitalizacji Krzemionek Podgórskich w Krakowie. Kompleks muzealny Liban”.

Nagrody Miasta Krakowa przyznaje Prezydent Krakowa na mocy uchwały RMK. Nagrody przyznaje się w następujących dziedzinach: kultura i sztuka, nauka i technika, sport oraz za prace dyplomowe studentów. Nagrody przyznaje się co roku, za osiągnięcia indywidualne lub zespołowe. Laureatami w ubiegłych latach byli m. in.: Jan Peszek, Michał Niezabitowski, Rafał Sonik, Andrzej Wajda i Krystyna Zachwatowicz, zespół prof. Dubiela w składzie: prof. Jacek S. Dubiel, dr Dariusz Dudek, dr Artur Dziewierz, dr Tomasz Rakowski, dr Zbigniew Siudak za wybitne osiągnięcia w zakresie kardiologii interwencyjnej, czy Zespół Tygodnika Powszechnego.

Poniżej przedstawiamy sylwetki tegorocznych laureatów:

GALERIA:

Nagrody Miasta Krakowa