górne tło

Pierwsze kroki na śniegu

„Pierwsze kroki na śniegu” to miejski program sportowy organizowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Głównym jego celem jest przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego i bezpiecznego poruszania się na stoku. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów uczniowie uczestniczący w kursie, poprzez zabawę poznają tajniki techniczne, takie jak: odpowiednie stanie na nartach/snowboardzie naukę bezpiecznego upadania i naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku. Ćwiczenia oraz program kursu jest zgodny z programem nauczania narciarstwa/snowboardu Polskiego Związku Narciarskiego.

Adresatami programu były w szczególności uczniowie klas IV i V krakowskich szkół podstawowych nieumiejących jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie. W ramach realizacji programu organizowane były bezpłatne wyjazdy szkoleniowe na stok, gdzie prowadzone były zajęcia nauki jazdy na nartach/snowboardzie. W 2017 r. program obejmował zarówno grupy szkolne jak również w okresie ferii zimowych zajęcia indywidualne.

Koszty karnetów na wyciąg, wypożyczenia sprzętu narciarskiego wraz z kaskiem, zapewnienia instruktorów oraz ciepłego napoju dla uczestników programu oraz dla grup szkolnych także koszty transportu były pokrywane w całości ze środków budżetowych Gminy Miejskiej Kraków.

Pierwsza edycja programu pn. „Pierwsze kroki na śniegu" odbyła się w okresie luty-marzec 2016 r. na stacji narciarskiej Siepraw Ski. Dzieci z V klas krakowskich szkół podstawowych uczestniczyły w 7 wyjazdach szkoleniowych, gdzie każdorazowo mogły brać udział w dwóch godzinach lekcyjnych nauki jazdy na nartach/snowboardzie (2 lekcje po 45 min każda).


W 2018 r. JUŻ JEŹDZIMY

W dniu 15.01.2018 r. wystartował miejski program sportowy pn "Pierwsze kroki na śniegu". Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 162 już o godzinie 6:45 wyjechały na pierwsze zajęcia w tym roku z nauki jazdy na nartach lub snowboardzie.

NARCIARSKIE POWITANIE WIOSNY

Sportowa rywalizacja, dobra zabawa i zimowe konkurencje przy wiosennej pogodzie – tak w skrócie można opisać zawody narciarskie i snowboardowe Children's Speed Event o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, które odbyły się w miniony weekend na stacji narciarskiej Siepraw-Ski.

SPĘDŹ FERIE NA STOKU!!!

Już za kilka dni rozpocznie się I etap miejskiego programu sportowego pn. „Pierwsze kroki na śniegu” realizowany przez Wydział Sportu na stacji narciarskiej SIEPRAW SKI. Zapraszamy uczniów KRAKOWSKICH SZKÓL PODSTAWOWYCH na BEZPŁATNE zajęcia z narciarstwa!!

 

RUSZYŁY ZAPISY DO PROGRAMU "PIERWSZE KROKI NA ŚNIEGU" EDYCJA 2017 r.

Gmina Miejska Kraków rozpoczęła nabór do miejskiego projektu „Pierwsze kroki na śniegu”, skierowanego w szczególności do uczniów nieumiejących jeszcze jeździć na nartach/ snowboardzie krakowskich szkół podstawowych.

 

Podsumowanie programu pn. Pierwsze kroki na śniegu w 2016 r.

Przed Świętami Wielkanocnymi zakończył się pierwszy pilotażowy miejski program nauczania jazdy na nartach i snowboardzie dla dzieci szkół podstawowych – „Pierwsze kroki na śniegu”.

 

 

Więcej infromacji na stronie: http://moswschod.pl/pierwsze-kroki-na-sniegu-2017/

Pierwsze kroki na śniegu

dolne t�o