górne tło

Zrób zakupy i zapytaj o budżet obywatelski w galerii handlowej

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat budżetu obywatelskiego, uzyskać pomoc w przygotowaniu projektu? Odwiedź w ten weekend Punkt Obywatelski budżetu w Centrum Handlowym Bonarka City Center. Akcja potrwa do niedzieli, 13 marca. Na odwiedzających czekają miejskie gadżety. W niedzielę do Punktu Obywatelskiego będą zapraszali Lajkonik oraz Smok Wawelski, z którymi będzie można zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Szczegóły na www.budzet.krakow.pl. Zapraszamy!

Do 13 marca w Punkcie Obywatelskim w Centrum Handlowym Bonarka można dowiedzieć się wszystkiego o budżecie obywatelskim. Punkt jest czynny codziennie od godz. 12.00 do godz. 20.00. Na miejscu można dowiedzieć się szczegółów dotyczącą zasad budżetu obywatelskiego, a w godzinach 16.00 – 20.00 porozmawiać na temat swoich propozycji ze specjalistami z Wydziałów Urzędu Miasta Krakowa i miejskich jednostek organizacyjnych oraz uzyskać pomoc w doprecyzowaniu pomysłów na projekty, upewnić się co do możliwości ich realizacji w danym kształcie czy lokalizacji, a także oszacować koszty zadań. Harmonogram dyżurów w Punktach Obywatelskich dostępny jest na stronie www.krakow.pl/budzet.

Punkty Obywatelskie w galeriach handlowych będą funkcjonować w Krakowie do 20 marca. Pierwszy z Punktów Obywatelskich był czynny w Centrum Handlowym M1 przy Alei Pokoju od 1 do 7 marca. Punkt odwiedziło blisko 5 tys. osób. Od 7 do 13 marca działa punkt w Centrum Handlowym Bonarka. Od 14 do 20 marca Punkt Obywatelski przeniesie swoją działalność do Galerii Bronowice.

Osoby zainteresowane dyskusją na temat własnych pomysłów oraz poszukujące wskazówek co do sposobu sporządzenia wniosków, mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjno–konsultacyjnych i warsztatach, które zaplanowano do 17 marca. Harmonogram spotkań jest dostępny na stronie budżetu obywatelskiego i Biuletynu Informacji Publicznej. Przed przygotowaniem projektu można skorzystać z cennika na stronie www.krakow.pl/budzet - przykładowych kosztów funkcjonowania miasta.

Do końca maja potrwa ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów. W czerwcu zostanie przedstawiony wykaz punktów umożliwiających dostęp do głosowania, a także zostaną ogłoszone listy projektów, które będą poddane głosowaniu.

Od 18 do 30 czerwca mieszkańcy będą mogli wybierać najlepsze spośród zgłoszonych zadań. Projekty, które zyskają największe poparcie i ich koszt będzie się mieścił w limitach finansowych tegorocznej edycji, zostaną ostatecznie realizowane ze środków budżetu obywatelskiego w roku 2017. Wyniki głosowania będą znane w pierwszej połowie lipca.

Aktualne informacje na ten temat realizacji zadań pierwszej i drugiej edycji budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej:

I etap kampanii informacyjno-promocyjnej rozpoczął się 1 marca. Jej osią, oprócz zorganizowanych w galeriach handlowych punktów obywatelskich, są informacje i reklamy zamieszczane w telewizji, radio oraz internecie, w tym także w mediach społecznościowych. Ponadto zaplanowano  reklamę w przestrzeni publicznej (ekspozycja 100 plakatów typu citylight w najważniejszych ciągach komunikacyjnych miasta, spoty na ekranach LED), komunikacji miejskiej. Łączny koszt całej kampanii promocyjnej wyniesie 435 tys. zł.

Podczas ubiegłorocznej edycji zagłosowało w sumie 50 061 mieszkańców. Łącznie oddano 48 462 ważnych głosów. Przez Internet zagłosowało 37 034 osób, w lokalach wyborczych 13 027 osób. Frekwencja wyniosła 7,5 %. 

Dodatkowe informacje znajdują się na: www.budzet.krakow.pl, www.facebook.com/budzet.krakow, twitter.com/krakowskiBO a także pod adresem budzetobywatelski@um.krakow.pl i numerem telefonu 12 616 78 15.