Utrudnia w ruchu: procesja na Skałce
W związku procesją ku czci św. Stanisława Biskupa z Wawelu do kościoła OO. Paulinów w niedzielę (8 maja) wystąpią utrudnienia w kursowaniu linii tramwajowych 6, 8, 13, 18, 22, 70, 72 oraz linii autobusowych 184 i 504 w godzinach 8:30 – 10:00 oraz 11:30 – 14:00.
Procesja przejdzie od ok. godziny 8:45 do ok. 10:00 trasą: Wawel – Podzamcze – Stradomska – Krakowska – Skałeczna – kościół OO. Paulinów na Skałce. Powrót na Wawel tą samą trasą nastąpi od ok. godz. 12:00 do ok. 14:00.
W związku z procesją planowane jest wyłączenie napięcia w sieci trakcyjnej, jak również wstrzymany będzie ruch pojazdów na ul. Krakowskiej, ul. Stradomskiej oraz ul. Podzamcze.
- linia 6 będzie kursowała z Salwatora do Placu Wszystkich Świętych bez zmian, następnie ul. Dominikańską, św. Gertrudy, Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego do przystanku „Powstańców Wielkopolskich” i dalej bez zmian do Kurdwanowa;
- linia 8 będzie kursowała z Bronowic Małych do Placu Wszystkich Świętych bez zmian, następnie ul. Dominikańską, św. Gertrudy, Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską do Korony i dalej bez zmian do Borku Fałęckiego;
- linia 13 będzie kursowała z Bronowic do Placu Wszystkich Świętych bez zmian, następnie ul. Dominikańską, św. Gertrudy, Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego do przystanku „Powstańców Wielkopolskich” i dalej bez zmian do Nowego Bieżanowa;
- linia 18 będzie kursowała z Krowodrzy Górki do Placu Wszystkich Świętych bez zmian, następnie ul. Dominikańską, św. Gertrudy, Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską, Wadowicką, Brożka, Grota-Roweckiego do przystanku „Lipińskiego” i dalej bez zmian do Czerwonych Maków;
- linia 22 będzie kursowała z Walcowni do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską, Wadowicką do Łagiewnik i dalej bez zmian do Borku Fałęckiego;
- linia 70 (linia zastępcza za linię 10) będzie kursowała z Bardosa do Poczty Głównej po dotychczasowej trasie, następnie ul. Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską do Korony i dalej po dotychczasowej trasie do Łagiewnik;
- linia 72 (linia zastępcza za linię 52) będzie kursowała z Kopca Wandy do przystanku „Starowiślna” po dotychczasowej trasie, następnie ul. Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską, Wadowicką, Brożka, Grota-Roweckiego do przystanku „Lipińskiego” i dalej po dotychczasowej trasie do Czerwonych Maków;
- linia 184 będzie kursowała z Prądnika Czerwonego do przystanku „Starowiślna” bez zmian, następnie ul. Starowiślną, Na Zjeździe, Limanowskiego, Kalwaryjską do Ronda Matecznego i dalej bez zmian do Os. Kurdwanów; na trasie objazdowej linia obsłuży przystanki „Plac Bohaterów Getta” (na pasie tramwajowo-autobusowym) i „Korona”;
- linia 504 będzie kursowała z Cracovii Stadion do Filharmonii bez zmian, następnie ul. Zwierzyniecką, Konopnickiej do Ronda Matecznego i dalej bez zmian do Centrum JP II. Na trasie objazdowej linia obsłuży przystanek „Centrum Kongresowe”, natomiast nie obsłuży przystanku „Filharmonia” w kierunku Cracovii Stadion, a przystanek „Rondo Matecznego” będzie obsługiwany na ul. Konopnickiej;
- zostanie uruchomiona linia autobusowa ZA TRAMWAJ kursująca z Łagiewnik ulicami Brożka, Kapelanka, Monte Cassino, Dietla do skrzyżowania z ul. Orzeszkowej, gdzie linia będzie zawracała. Przystanek końcowo-początkowy „Orzeszkowej” będzie zlokalizowany na ul. Dietla za skrzyżowaniem z ul. Sukienniczą. Przystanek „Łagiewniki” w kierunku Orzeszkowej będzie obsługiwany dwukrotnie, na pętli i na ul. Brożka, przystanki „Szwedzka” i „Centrum Kongresowe” będą obsługiwane na pasie tramwajowo-autobusowym. Przystanek „Brożka” nie będzie obsługiwany;
Bilety wykupione na linie, których trasa w związku z uroczystościami będzie zmieniona zachowują ważność na trasach stałych (w tym na linii ZA TRAMWAJ) oraz objazdowych.