górne tło

Nie dla likwidacji internatu

Internaty oraz bursy szkolnictwa ponadpodstawowego – tym tematem zajęli się radni podczas posiedzenia Komisji Edukacji.

Radni wysłuchali informacji na temat rozmieszczenia burs szkolnictwa ponadpodstawowego oraz internatów zespołów szkół zawodowych, a także wykorzystaniu miejsc w bursach na 31 marca 2016 r.

Decyzją miasta zlikwidowany miał zostać internat w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji. Na modernizację łazienek miasto przeznaczyło 60 tys. zł, a ponad 36 tys. na zakup sprzętów do pokoi. W czasie Światowych Dni Młodzieży budynek miał pełnić funkcję hotelu dla policjantów zabezpieczających wydarzenie, a po wakacjach, jak dowiedziało się kierownictwo internatu, zająć go mieli urzędnicy z Zespołu Ekonomiki Oświaty. Urząd miasta zaproponował przeniesienie uczniów do internatu Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Ułanów 5. Problem w tym, że będzie w stanie zapewnić miejsca jedynie połowie mieszkańców.
Komisja Edukacji Rady Miasta Krakowa po wysłuchaniu przedstawicieli placówki podjęła wniosek do Prezydenta Miasta Krakowa o odstąpienie od pomysłu likwidacji internatu w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji i przeniesienia wychowanków tam zamieszkujących do internatu Zespołu Szkół nr 1. Radni wyrazili także stanowczy sprzeciw wobec pomysłu utworzenia trzech koedukacyjnych internatów (na każdym piętrze jeden) w budynku istniejącego internatu  Zespołu Szkół nr 1.

Ponadto Komisja Edukacji pozytywnie zaopiniowała druki: w sprawie utworzenia Filii Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie; w sprawie nadania imienia Samorządowemu Przedszkolu nr 99 w Krakowie, os. Stalowe 10; w sprawie nadania imienia Samorządowemu Przedszkolu nr 117 w Krakowie, os. Na Lotnisku 15.