górne tło

Filantrop Krakowa A.D. 2015 - nagrody dla ludzi o wielkim sercu

Państwo Barbara i Zenon Hajdugowie, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. oraz Marcin Ruta, konsul honorowy Czarnogóry – zostali laureatami XVI edycji konkursu o tytuł „Filantrop Krakowa”. Symboliczne berła, akty nadania tytułu i znaczki wręczyli w czwartek 23 czerwca laureatom w magistracie Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

– Tytuł „Filantropa Krakowa” daje nam możliwość wydobycia z cienia ludzi, którzy poświęcają dla potrzebujących swoje pieniądze, czas i działalność. Jest to o tyle ważne, że czynią to głównie dla dzieci i osób starszych będących w potrzebie. Z reguły jest to pomoc, która trwa wiele lat. Państwo Hajdugowie przekazali oszczędności swojego życia na budowę domu dla artysty seniora – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszonych zostało sześciu kandydatów. Bractwo Filantropii rekomendowało do tytułu Filantropa Krakowa A.D. 2015 Barbarę i Zenona Hajdugów – w kategorii wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom, Marcina Rutę, konsula honorowego Czarnogóry – w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii oraz Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona Sp. z o.o. – w kategorii za najciekawszą formę i efektywność filantropii. W imieniu Laboratorium wyróżnienie odebrała Maria Waliczek, prezes Zarządu.

Pozostali kandydaci zgłoszeni do konkursu: Fundacja Knorr-Bremse Global Care e.V. – Niemcy, Monachium; Sklep Leroy Merlin Czyżyny – Kraków; Lufthansa Global Business Services Sp. z o.o. – Kraków, otrzymali podziękowania w formie dyplomów za prowadzoną działalność filantropijną.

Przypomnijmy, że konkurs o tytuł Filantropa Krakowa jest ogłaszany przez Prezydenta Krakowa od 2000 roku. Rada Miasta Krakowa, kierując się intencją wspierania, prowadzenia i rozwoju działalności charytatywnej, ustanowiła tytuł Filantrop Krakowa. Przyznawany jest on osobom lub podmiotom za wyróżniającą się pomoc udzielaną potrzebującym. Prezydent Krakowa powołuje Bractwo Filantropii, które opiniuje kandydatury do tytułu. Łącznie (za lata 1999–2015) tytułami uhonorowanych zostało 48 osób.

 

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

NAGRODA

 

Sylwetki laureatów

dolne t�o