górne tło

Twórcy internetowi połączą siły z filmowcami na Plenerach Film Spring Open w Krakowie

Po raz pierwszy w historii Plenerów Film Spring Open połączone zostaną siły polskich twórców internetowych i filmowców. Już 30 września ruszy nowa odsłona Plenerów Film Spring Open w Krakowie. Tym razem do stolicy małopolski przyjadą YouTuberzy, vlogerzy, blogerzy oraz inni przedstawiciele nowych mediów, którzy wezmą udział w organizowanych przez Sławomira Idziaka warsztatach dla filmowców. Będą mogli spróbować swoich sił i zaprezentować swoje umiejętności branży filmowej. Współorganizatorem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Na zaproszenie organizatorów Plenerów Film Spring Open, twórcy, którzy do tej pory istnieli w sieci, będą mogli pokazać się w świecie filmowym. Od 30 września, przez 10 dni warsztatów filmowych YouTuberzy, vlogerzy, blogerzy, uczestnicząc w grupach twórczych Plenerów, będą mieli szansę eksplorować różne formy filmowe, m.in.: film dokumentalny, teledysk, VR, film interaktywny, film reklamowy, gry video oraz previs filmowy. Tak jak pozostali uczestnicy Plenerów, będą mieli do swojej dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt filmowy na rynku, pomoc najlepszych ekspertów oraz Cinebus - pierwsze na świecie tego typu mobilne studio filmowe, które będzie miało swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

- Coraz więcej młodych twórców, nie czekając na korytarzach telewizji, Instytutu Filmowego i nie kończąc szkół filmowych, robi filmy, na które czeka widz. Ich sala kinowa nazywa się You Tube, a narzędziem często jest kamera w telefonie komórkowym – mówi Sławomir Idziak, inicjator Plenerów. - Po raz pierwszy pojawią się na Plenerach Film Spring Open i mówiąc szczerze, sam się dziwię, że nastąpiło to tak późno. Wierzymy, że spodoba się im u nas, ale jestem też przekonany, że wszyscy nasi uczestnicy skorzystają na ich obecności.

Plenery Film Spring Open to cykliczna impreza, która cieszy się ogromną popularnością już od 11 lat. W tym roku, po raz pierwszy w historii impreza połączą siły polskich twórców internetowych i filmowców. Grupa Twórców Internetowych Orange to nowa grupa powstała w tym roku w odpowiedzi na szybki wzrost znaczenia i jakości treści video powstających w internecie.  Pod hasłem „daj się poznać z innej strony” znani twórcy treści cyfrowych, tacy jak Włodek Markowicz, Cyber Marian - Wąs polskiego YT, Martin Stankiewicz, czy ekipa „Busem Przez Świat” będą szukać swoich nowych talentów.


Zgłoszenia do grupy mogą przesyłać też ci, którzy dopiero zaczynają lub chcieliby zacząć swoją przygodę z filmem internetowym. Podczas spotkań z Włodkiem Markowiczem oraz Maxem Makowskim, Maciejem Wróblewskim czy Marcinem Randallem Nowakowskim, dowiedzą się, jak wygląda produkcja filmów w sieci i czym różni się od produkcji TV czy produkcji filmowych, jak działa YouTube jako portal, czyli co zrobić, żeby film odniósł sukces i trafił na stronę główną portalu. Jak obiecuje Max Makowski z TalentMedia – sieci partnerskiej  współpracującej przy organizacji wydarzenia – uczestnicy Plenerów usłyszą  „o tym jak zacząć w sieci i jak zrobić hit za pomocą dwóch aparatów, trzech lamp i traktora.”


Zgłoszenia do grupy wraz z krótkim video motywującym chęć udziału należy przesłać na adres biurofso@gmail.com do 20 września 2016 r.

dolne t�o