górne tło

Młodzi – zdolni – nagrodzeni!

14 stypendystów w ośmiu kategoriach nagrodzono podczas uroczystego wręczenia Stypendiów Twórczych Miasta Krakowa, które odbyło się w Sali Fontany w Pałacu Krzysztofory. W uroczystości wzięli udział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz radni Miasta Krakowa. O oprawę artystyczna uroczystości zadbali laureaci Stypendium: w dziedzinie muzyki Bartosz Dworak i Mateusz Dudek  oraz nagrodzona w dziedzinie sztuk scenicznych Ewelina Wszołek

W 2016 roku złożono aż 86 kandydatów do Stypendium Twórczego Miasta Krakowa w ośmiu kategoriach: muzyka, sztuki sceniczne, sztuki wizualne, film, literatura, zarządzanie kulturą oraz organizacja i produkcja przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych, intermedia, projekty interdyscyplinarne i z wykorzystaniem nowych technologii oraz opieka nad zabytkami. Kategorie są nowe (zastosowane po raz drugi) i dostosowane do wyzwań i technologii XXI wieku. Stypendium można przeznaczyć na realizację projektu artystycznego, lub na podjęcie dodatkowej edukacji artystycznej.

OTO FOTOKRONIKA MIASTA KRAKOWA

stypendia młode talenty

- Mam nadzieję, że uzyskane w tym roku stypendium sprawi, że Wasza droga artystyczna – dalsze plany i zamierzenia laureatów naszego stypendium – nadal związane będą z Krakowem. Stypendium Twórcze Miasta Krakowa – prestiżowa nagroda, a zarazem skromny samorządowy mecenat – nie jest przecież gestem zupełnie bezinteresownym. To swego rodzaju inwestycja, w wyniku której miasto oczekuje w przyszłości pokaźnych zysków, nieporównywalnych z poziomem zainwestowanych środków. W swoim własnym interesie chcemy promować, nagradzać, a przede wszystkim motywować tych wszystkich, dzięki którym krakowskie życie kulturalne i artystyczne może zyskać nową jakość – powiedział podczas uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

W tegorocznej edycji Stypendiów Twórczych Miasta Krakowa przyznano 14 stypendiów o łącznej kwocie 112 000 zł.

Laureaci:

w dziedzinie MUZYKI:

w dziedzinie SZTUK WIZUALNYCH:

w dziedzinie SZTUK SCENICZNYCH:

w dziedzinie LITERATURY:

w dziedzinie ZARZĄDZANIA KULTURĄ ORAZ ORGANIZACJI I PRODUKCJI WYDARZEŃ KULTURALNYCH I ARTYSTYCZNYCH:

w dziedzinie FILMU:

w dziedzinie INTERMEDIÓW, PROJEKTÓW INTERDYSCYPLINARNYCH I Z WYKORZYSTANIEM NOWYCH TECHNOLOGII:

w dziedzinie OPIEKI NAD ZABYTKAMI:

Zobacz również: