górne tło

Budżet Obywatelski: zgłaszanie projektów tylko do 31 marca!

Masz pomysł na zagospodarowanie zieleni? Przyjdź i podziel się nim z ekspertami, którzy codziennie dyżurują w namiocie na Małym Rynku. Dziś między godz. 17 a 20 spotkasz tam przedstawicieli Zespołu Ekonomiki Oświaty oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. A może potrzebujesz dodatkowych inspiracji? Zobacz, jak dziś wygląda zalew przy Bagrach – jedna z ciekawszych realizacji II edycji Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki środkom z budżetu obywatelskiego w 2016 r. przy zalewie Bagry pojawiła się nowa, praktyczna infrastruktura rekreacyjno-wypoczynkowa: alejki spacerowe, oświetlenie, ławki, plaża, stojaki na rowery i hamaki. Wszystko to – przy minimalnej ingerencji w środowisko naturalne – pozwala krakowianom na nowo cieszyć się tym rozległym terenem. W lecie Bagry pełnią przede wszystkim funkcję kąpieliska, ale dzięki wytyczonej tam ścieżce edukacyjnej, pozwalającej obserwować ptaki i rośliny, można z nich korzystać przez cały rok. Projekt zagospodarowania otoczenia wokół Bagrów zgłoszono jako zadanie ogólnomiejskie w 2015 r. Jego realizacja kosztowała 3 mln zł.

Etap przeznaczony na zgłaszanie propozycji zadań do budżetu obywatelskiego Krakowa 2017, tak jak w poprzednim roku, trwa od 1 do 31 marca. Zgodnie z regulaminem projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe może zgłosić każdy mieszkaniec Krakowa, który w dniu składania wniosku ukończył 16 lat – przy czym w przypadku projektów dzielnicowych zgłaszający musi być mieszkańcem dzielnicy, której dotyczy zadanie.

Projekt można zgłaszać tylko za pośrednictwem specjalnej platformy internetowej dostępnej w serwisie www.dialoguj.pl. Jak wyglądają kolejne etapy składania projektu? – skorzystaj ze szczegółowej instrukcji.

Na Małym Rynku stoi specjalny namiot, w którym od 12.00 do 17.00 można zasięgnąć informacji i porad w zakresie budżetu obywatelskiego, a dodatkowo od poniedziałku do piątku od 17:00 do 20:00 dyżur pełnią w nim eksperci z wydziałów Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych, które będą zajmować się weryfikacją składanych wniosków. Harmonogram dyżurów znajduje się w poniższym linku: https://www.bip.krakow.pl/?news_id=84071.

Przez cały marzec w Punktach Obywatelskich w M1 (al. Pokoju 67) oraz Bonarce (ul. Kamieńskiego 11) od 14:00 do 20:00 można uzyskać informacje na temat ogólnych zasad budżetu obywatelskiego.

30 marca odbędzie się trzeci maraton pisania projektów w ramach IV edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. Tym razem w Cricotece (dolny hol) przy ulicy Nadwiślańskiej 2-4 w godz. 17.00–19.00. Podczas ostatniego spotkania narodziło się kilkanaście pomysłów!

 

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2017, banner