górne tło

CAS organizuje ministudia dla seniorów

Jesteś seniorem/seniorką i korzystasz z oferty krakowskich Centrów Aktywności Seniorów? Interesuje cię tematyka samorządowa lub ekologiczna? Te wyjątkowe zajęcia pozwolą Ci ją zgłębić, i to nie tylko w sposób stacjonarny. Małopolskie Centrum Edukacji „MEC”, które prowadzi CAS Dzielnicy I, zaprasza starszych krakowian do udziału w programie „Senior Obywatel”, czyli cyklu wykładów i wizyt studyjnych. Zapisy już trwają!

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 21 kwietnia. Listę chętnych z CAS-u należy przesłać na adres: caskrupnicza38mec@interia.pl.

W ramach zajęć samorządowych odbędzie się 7 spotkań. Pierwsze, wprowadzające do tematyki samorządu terytorialnego w Polsce – w środę, 26 kwietnia  w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, sala 109, I piętro. Terminy kolejnych spotkań będą ustalane na bieżąco z instruktorem.

Harmonogram wykładów:

26 kwietnia

Wpisowe 10 zł
Limit miejsc 25 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

W ramach zajęć ekologicznych odbędzie się 7 spotkań. Pierwsze, wprowadzające do tematyki ekologii – w czwartek, 27 kwietnia w Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana, sala 109, I piętro. Terminy kolejnych spotkań będą ustalane na bieżąco z instruktorem.

Projekt zakłada krótkie wykłady wprowadzające oraz wizyty studyjne w takich miejscach, jak: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów – Ekospalarnia, Punkt Gromadzenia Odpadów „Barycz”, Zakład Oczyszczania Ścieków Płaszów, TAURON Arena Kraków, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Wpisowe 10 zł.
Limit miejsc 25 osób – decyduje kolejność zgłoszeń.

Uwaga: w ramach projektu „Senior Obywatel” planowane są także wycieczki historyczno-turystyczne po „Małopolskim Historycznym Szlaku Pamięci”. Pierwsza z wycieczek (po Szlaku Insurekcji Kościuszkowskiej, w związku z 200. rocznicą śmierci Tadeusza Kościuszki) odbędzie się w lipcu. Informacje o tym zostaną podane w późniejszym terminie.

 

dolne t�o